Порт 'Чорноморськ'
Порт 'Чорноморськ' ili.od.ua

Держекослужба не виявила порушень на судні, яке утримувала в ''Чорноморську'' – документ

На певний час судну було заборонено покидати морський порт

Державна екологічна інспекція не знайшла порушень на затриманому нею в порту "Чорноморськ" торговому судні. Тож нині корабель може залишити морський порт. Про це повідомляє "Обозреватель".

Як стало відомо, співробітники Держекослужби піднялися на борт корабля, взяли всі необхідні проби. Після перевірки з'ясувалося: порушень на ньому не зафіксовано й навколишнє середовище судно не забруднює,  що підтверджується відповідним документом, наданим капітану порту "Чорноморськ".

24tv.ua

Затримали корабель інспектори Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу. На певний час йому було заборонено покидати порт.

Водночас, експерти кажуть, що Держекоінспекція в цій ситуації користується відсутністю підзаконних актів до прийнятого в жовтні 2018 року законі про "єдине вікно". Він передбачає, зокрема, митне оформлення документів в електронному вигляді та скасування радіологічного контролю екологами. Водночас, у документі не прописаний порядок стягнення проб, а також перевірки суден.

Президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков вважає, що цю ситуацію потрібно вирішити найближчий часом. 

"Це єдиний законний спосіб системно побороти самоуправство чиновників екоінспекції", - каже Каленков.

Його позицію поділяє голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. Вона каже: врегулювання ситуації необхідне, аби не допустити погіршення економічної привабливості українських портів. Спеціальна робоча група має розробити механізми і порядок роботи для Держекослужби. 

Попередній матеріал
Через виснажливі черги на блокпостах російських окупаційних військ в ОРДЛО помер чоловік
Наступний матеріал
У МЗС припустили, як вплинуть на поведінку Росії поправки ЄС щодо "Північного потоку-2"
Теги: