"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Франція вирішила виступити проти "Північного потоку-2"

  У МЗС Франції заявили, що підтримають розширення дії "Третього енергопакета" на "Північний потік-2". Як відомо, позиція Парижа є вирішальною для ухвалення цих змін

  Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що має намір підтримати зміну газового законодавства ЄС так, щоб його дія поширювалася на "Північний потік-2". Про це йдеться у заяві прес-служби відомства, розісланій електронною поштою у другій половині четверга, 7 лютого, пише DW.

  Йдеться про пропозицію Єврокомісії поширити дію Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС) на газопроводи, які ведуть до Євросоюзу з третіх країн. "Змінена директива буде поширюватися на проект "Північний потік-2". Франція має намір підтримати ухвалення цієї директиви", – говориться у заяві МЗС країни.

  У відомстві уточнили, що продовжують працювати над текстом документа з іншими країнами, зокрема з Німеччиною. Вони працюють "над змінами, які можуть внести до тексту", додали в МЗС Франції.

  За інформацією видання, 8 лютого комітет постійних представників держав-членів ЄС планує розглянути проект змін Газової директиви. Зміни запропонувала Єврокомісія ще у 2017 році. Проте довгий час їхнє просування блокувалося. 4 лютого Румунія, яка головує у Раді ЄС, запропонувала новий варіант змін з ціллю знайти компроміс.

  Як відомо, Німеччина, Австрія, Бельгія та Нідерланди виступають проти поширення правил ЄС на "Північний потік-2". Підтримують їх більше як 10 держав-членів ЄС. Тож для ухвалення цих змін підтримка Франції є вирішальною. 

  Попередній матеріал
  У метро Києва сповіщатимуть, скільки залишилося до прибуття поїзда
  Наступний матеріал
  У Берліні 7 лютого розпочався 69-й Berlinale
  Loading...

  Меркель заявила, що Німеччина за жодних умов не підсяде на "газову голку" РФ – подробиці

  Україна вимагає від французького агентства AFP виправити карту з "російським" Кримом

  В МЗС України відреагували на заяву Волкера про допуск спостерігачів РФ на президентські вибори

  ОБСЄ пропонує Україні двох російських спостерігачок на вибори – реакція МЗС

  РФ не пустила українського консула до Павла Гриба, який потребує термінової меддопомоги – МЗС

  МЗС Данії закликає ввести загальноєвропейські санкції проти Росії через полонених українських моряків