Форум "Україна-Європа"
Форум "Україна-Європа" 5 канал

У Польщі обговорюють загрози від "Північного потоку-2" – включення з форуму "Україна-Європа"

"Північного потоку-2" ще немає, але розкол з цього приводу вже є. І Росія це використовує, – наголошує президент Центру глобалістики

Другий день економічного форуму "Україна-Європа" в польському Жешуві. Окрім посилення співпраці з східноєвропейськими сусідами, європейці обговорюють агресивні дії Росії. Зранку йшлося про енергетичну безпеку. Зокрема про наслідки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Із Жешува – кореспондент "5 канал" Ірина Родіна.

"Військові аспекти невійськових проектів", – із такої теми стартував другий день ХІІ Форуму "Європа-Україна" у Жешуві. Говорили, зокрема, і про проект "Північний потік-2". Загрозу із боку Росії мають розуміти в Європі – переконані експерти із питань енергетики. Небезпеку вже відчувають у США та НАТО: Росія почала агресивні дії в Азовському морі, вона уже захопила Крим, тож якщо проект "Північний потік-2" таки відбудеться, РФ стане господарювати і в Балтійському морі.

"Цей проект шкодить не тільки нам, а й ЄС і НАТО. Я завжди говорю одну річ – "Північного потоку-2" ще немає, але розкол з цього приводу вже є. І Росія це використовує. Щоб запобігти реалізації проекту, то потрібно слідувати тим резолюціям, які вже були ухвалені Європейським парламентом", – зазначив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

Голова Центру енергетичної безпеки НАТО Ромульдас Петкявічус наголошує, що енергозалежність – це завжди високий ризик війни. На його думку, "Північний потік-2" може призвести до політичної асиметрії, тож роль головного постачальника і транспортера газу перейде до "Газпрому".

"Питання енергетичної безпеки вкрай широке. Я з гордістю можу сказати, що Україна приєднається до Центру енергетичної безпеки і матиме можливість представити свої інтереси в енергетичній галузі перед усіма країнами-членами НАТО", – заявив він.

Найближчим часом на Форумі йтиметься і про безпеку в Європі. Політологи, члени міжнародних організацій та євроінституцій говоритимуть про ведення Росією гібридної війни та способи посилення безпеки у євроспільноті у зв'язку з її діями.

Попередній матеріал
8 замість 32 гривень за кв. м: ОСББ, що пішли на модернізацію, за опалення платять у 4 рази менше – Зубко
Наступний матеріал
Береза vs Скабєєва: неопублікована досі версія – відео
Loading...

Голова МЗС Польщі: "Північний потік - 2" вбиває Україну

В аеропорту Гданська змінили назву столиці України

У Сенаті США представили резолюцію щодо посилення військової допомоги Україні

Безвізовий потяг: Чехія планує продовжити маршрут поїзда "Прага-Краків" в Україну

Національна жалоба в Польщі: тисячі людей прощаються з Павелом Адамовичем – ФОТО

У польському Гданську прощаються з убитим мером Павелом Адамовичем