Платіжки
Платіжки nv.ua

8 замість 32 гривень за кв. м: ОСББ, що пішли на модернізацію, за опалення платять у 4 рази менше – Зубко

У 2014 році ми мали всього 23% лічильників, які ставали по тепловому обліку на будинках, нині маємо 77%

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Ще раз хочу наголосити: для нас є важливою енергоефективність. Перші ОСББ, які два роки тому пішли на модернізацію, а саме скористалися теплими кредитами і муніципальними програмами підтримки,  нині вже мають зменшення споживання енергії на 50%", – сказав Зубко.

"Якщо ми це рахуємо в грошах, то від тих нормативів, які існували до 2010 року і по лічильниках, які нині безпосередньо оплачують наші ОСББ, то на сьогодні ОСББ на Гашека, 18, (вулиця в Києві – ред.) приводили приклад, що поряд є будинки, які до цих пір платять 32 гривні за м. кв. за нормативами, а вони в минулому році в середньому заплатили за опалювальний сезон по лічильниках 8 гривень за квадратний метр. Тобто ефективність зросла в 4 рази. Тому ми будемо рухатися в цьому напрямку, бо енергетично незалежна країна може бути тільки тоді, коли ми реально будемо підходити з ефективним використанням", – сказав Зубко.

Він також розповів загалом, як Україна просувається в бік енергоефективності: "У 2014 році ми мали всього 12 тисяч ОСББ. Зараз у нас 3 тисячі ОСББ і 50 тисяч будинків з управителями. Ми мали всього 23% лічильників, які ставали по тепловому обліку на будинках. Сьогодні ми маємо 77%. Ми мали в модернізації комунальних підприємств буквально одне або два з 2009 року, коли зайшли фактично Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), зараз у нас тільки по світовому банку реалізується 12 проектів, які пов'язані з теплом і водопостачанням, по європейському інвестиційному банку у нас запущено 23 проекти, що пов'язані з теплопостачанням, з електропостачанням, з модернізацією".

Про реформу децентралізації та про ремонт доріг на місцях, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
У 100 разів швидше: американські вчені розробили новий метод 3D-друку – відео
Наступний матеріал
У Польщі обговорюють загрози від "Північного потоку-2" – включення з форуму "Україна-Європа"
Loading...

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Геннадієм Зубком – відео

Долар коштуватиме 60, якщо знизять ціну на газ – Коболєв

Субсидії-2019: корисна інформація про три етапи монетизації та SMS-сповіщення

У "Київтеплоенерго" показали складники тарифів на опалення та гарячу воду – інфографіка

"Чекати зовсім трохи": в Україні почнуть виплачувати субсидії готівкою

У Кабміні нагадали, коли ціни на газ для населення знову підвищаться