5 канал

Зубко заявив, що Україні треба зменшити витрати газу на 50%

  Міністр вважає, що українцям вдасться зменшити газові витрати з 18 до 9 млрд куб. м.

  В Україні можна зменшити витрати газу на 50% вже до 2020 року. Таку думку висловив УНН міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, інформує Урядовий портал

  За його словами, на модернізацію житлового фонду може піти 10 років. Тоді українцям вдасться зменшити газові витрати з 18 до 9 млрд куб. м.

  "Там, де здійснили санацію та реновацію будівель, бачимо зменшення витрат на 65%. Для глобальної модернізації житлового фонду потрібні 10 років, наполегливість і бажання. Скажу відверто: українські громади та ОСББ із цим справляються", - відзначив Зубко.

  Також він повідомив, що встановлення будинкових лічильників тепла має бути забезпечено протягом 1 рок. Зокрема, будинкових лічильників гарячої та питної води для нежитлових будівель - протягом 1 року, а в будинках українців – двох років.

  "За нашими підрахунками, це дає щонайменше 20% економії. Встановлення прибудинкових індивідуальних теплових пунктів, які регулюють кількість подачі енергоносія, заощаджує ще 15-17% витрат. До 2020 року поставили завдання зменшити приблизно на 30% загалом по країні споживання газу, який витрачається на виробництво тепла", - розповів віце-прем’єр-міністр.

  Нині ж, станом на серпень цього року, по України по країні показник оснащеності загально будинковими лічильниками дорівнює 70,47%.

  "У Києві цей показник – 95%, у Луцьку – 100%. Але у Тернополі встановлено всього 10%, у деяких містах – 25-30%. Хоча переважна кількість сягнула планки у 60%", - зазначили в Урядовому порталі.

  Зубко також додав, що згідно закону, державну підтримку на енергоефективні заходи можуть надати тільки там, де є облік, і де можна оцінити, наскільки зменшилося споживання після модернізації.

  Нагадаємо, у серпні прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що жодних підстав говорити про збільшення ціни на газ для населення немає. А питання фінансування субсидій в опалювальному сезоні 2017-2018 років вирішено – внесенням змін до державного бюджету і виділення 14,1 млрд грн. 

  Попередній матеріал
  Голова місії України при НАТО розповів про додаткові механізми врегулювання війни на сході
  Наступний матеріал
  Найпотужніший за 12 років ураган "Харві": У США оголосили режим стихійного лиха
  Loading...