Маріуш Блащак
Маріуш Блащак https://immigrant.today

Росія озброюється за гроші Заходу – пояснення міністра оборони Польщі

Європа несвідомо спонсорує РФ, а потім змушена шукати способи, як протистояти міці агресора

"Північний потік-2" – проект, за допомогою якого Росія озброюватиметься за гроші Заходу. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак під час виступу на Мюнхенскій безпековій конференції, передає "5 канал".

Польський оборонний міністр вважає, що таким чином Європа стає спонсором Росії, а та, зі свого боку, через газові заробітки нарощуватиме військову силу.

"Це – парадоксальна ситуація, коли за гроші партнерів із Заходу Росія озброюється, а ми на це озброєння маємо шукати відповідь, зміцнюючи співпрацю у межах НАТО", – промовив Маріуш Блащак.

Проти будівництва трубопроводу від Росії до Німеччини висловилися також Сполучені Штати. 47-й віце-президент США Джозеф Байден назвав Росію "хуліганом" через агресію щодо сусідніх країн і сказав, що Європа має бути об'єднаною, аби дати зважену відповідь Федерації.

"Коли хуліган незаконно захоплює території сусіда і порушує договори з контролю над озброєнням, які були основою нашої спільної безпеки три десятиліття, ми разом засуджуємо це кричуще порушення міжнародних норм. І ми зміцнюємо наші військові спроможності та політичну єдність. Я пишаюся тим, що тут, в Європі, ми маємо коаліцію, щоб відповісти на агресію Росії проти України. Це основа нашої ідентичності, основа нашого духу. Це те, що відповідає нашим власним інтересам", – заявив Байден.

Джозеф Байден
Джозеф БайденMunich security conference/Twitter

Він також додав: "Ми намагаємося встановити нові відносини з Китаєм, що піднімається, а також із Росією, яка занепадає, але агресивність якої зростає. Китай позиціонує себе як глобальну силу та світового гравця. А Росія використовує будь-який наявний інструмент, щоб підірвати та дестабілізувати демократії в Європі, включаючи Україну, де в наші дні все ще є очікування активної війни".

Сьогодні, 17-го лютого, третій і заключний день 55-ї безпекової Конференції у Мюнхені. Головна тема перемов – конфлікт у Сирії, його наслідки та альтернативи розв'язання проблеми. На панельні дискусії зберуться як європейські представники, так і делегати з Близького Сходу.

Читайте також: "Росія намагається перекроїти кордони": підсумки другого дня Мюнхенської конференції – сюжет

Попередній матеріал
На Донбасі загинули сапер та військовий ЗСУ – що відомо
Наступний матеріал
У Кривому Розі підпалили двері храму УПЦ МП – фото
Loading...