Тарас Качка
Тарас Качка 5 канал

Радник Клімкіна про зміни до Газової директиви ЄС: Вона не дає "зелене світло" для "Північного потоку-2", а навпаки

Газової директиви ЄС дає Україні шанс показати партнерам з ЄС небезпеки "Північного потоку-2"

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" радник міністра закордонних справ України, стратегічний радник Міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка.

"Що дає ця директива? Ця директива не дає "зелене світло" для "Північного потоку-2". Навпаки, ця директива говорить про те, що весь проект "Північний потік-2" має бути реорганізовано у відповідності до правил ЄС. Тобто якщо навіть "Північний потік-2" буде реалізований, як того хоче Німеччина, він буде реалізований в абсолютно інших правових економічних організаційних формах, ніж він закладався. Відповідно, коли зараз мова йде, що зараз фізично прокладена частина труби, це не означає, що вона має бути добудована, це означає, що спочатку треба переорганізувати, перепривести його у відповідність норм ЄС і тоді вже говорити про можливий його запуск", – розповів Качка.

Він тако пояснив: "І що це дає Україні? Бо всі заплуталися, чи це "зелене світло" чи не "зелене світло", чи зрада чи перемога. Для України – це величезний шанс, тому що в процесі цієї реорганізації, можна всі ті безпекові речі, про які ми говорили, ще раз довести, зважити "за" і "проти" і зрештою переконати, що насправді жодної економічної доцільності немає, безпекові ризики існують. І що не може цей "Північний потік-2" існувати в реаліях Європейського союзу. Відповідно ця деректива дає нам шанси закріпити наше бачення, а це бачення не лише українське, а й деяких членів ЄС, які впливають на рішення". 

Качка також розповів, що нині риторика Німеччини щодо "Північного потоку-2" змінилася і там уже не кажуть, що це суто бізнес-проект. 

"Німеччина на сьогодні балансує. Бо вона розуміє, що проект "Північний потік-2" є політичним. Ви навіть можете побачити, як змінювалася риторика Меркель. Раніше говорилося, що це суто бізнес-проект – зараз вже говорять, що політична компонента є, але він вже на стадії, коли якась там труба вже часткова прокладена... Проте агресивність позиції Німеччини меншає, відповідно для нас є шанс, що ми доведемо цю справу до логічного завершення і Німеччина скаже, що зрештою, вона може отримувати газ через Україну, заробляти на тому по дешевших цінах тощо", – підсумував Качка.

Довідка. "Північний потік-2" має пройти дном Балтійського моря. Його довжина за проектом – понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність – 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2". Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. В Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний. 

Попередній матеріал
Вирви у людський зріст: армійці показали наслідки обстрілів "великого брата" окупантів
Наступний матеріал
Сучасна радіостанція, навігація та тепловізори: як на заводі модернізують танк Т-64

"Північний потік-2" має працювати за правилами – рішення Європарламенту та Ради ЄС

Білий дім попередив ЄС про посилення тиску через будівництво "Північного потоку" – ЗМІ

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з радником очільника МЗС Тарасом Качкою – трансляція

Курс України в ЄС та НАТО, закріплений в Конституції, набув чинності

"Немає виправдання її агресії": 33 країни закликали всі держави ООН покарати Росію санкціями

ЄС розширить санкційний список проти Росії вже на початку березня – журналіст