країни G7
країни G7 radiosvoboda.org

Посли G7 засудили ініціативу Зеленського щодо люстрації представників влади 2014-2019 років

Читайте по-русски
Дипломати відзначили прогрес у реформах, починаючи з 2014-го року, та заявили, що нинішня ситуація в Україні не йде ні в яке порівняння з тією, що мала місце після Революції Гідності

Посли країн "Великої сімки" засудили заяву Володимира Зеленського про наміри щодо люстрації представників влади 2014-2019 років. Дипломати країн G7 виступили із заявою у Twitter.

Вони підкреслили, що у демократичних країнах виборчі зміни і політична ротація є нормою.

Посли відзначили прогрес у реформах, починаючи з 2014-го року. І наголосили, що притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком, однак нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції Гідності.

"Виборчі зміни і політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркового накладання заборон на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесів управління. Від 2014 року ми мали можливість вітати прогрес в реформуванні низки важливих галузей. Притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком. Водночас, на наше переконання, нинішня ситуація в Україні не порівняна з тією, яка мала місце після Революції Гідності" – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв 5.UA, 11 липня 2019 року Зеленський запропонував розширити люстрацію.

Нагадаємо, Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана, який підпадає під люстрацію, головою Адміністрації Президента України (пізніше перейменовану в Офіс Президента – ред.). Голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко заявила, що призначення Андрія Богдана головою АПУ порушує одразу два положення закону України "Про очищення влади". Не дивлячись на це, Богдан очолив відомство з 21 травня 2019 року і досі залишається на посаді.

Попередній матеріал
В оздоровчому таборі "Медик-2" на Одещині отруїлися 46 дітей – що відомо
Наступний матеріал
"Хочуть покарати людей, які боронили Україну", – Порошенко щодо ідеї Зеленського про люстрацію
Loading...