НБУ 5.ua

Рішення суду за позовами Коломойського: посли G7 висловили стурбованість

  Читайте по-русски
  Тенденція до уповільнення інфляції у 5% дала змогу правлінню розпочати цикл пом'якшення монетарної політики

  Стурбованість окремими резонансними судовими рішеннями щодо банківської сфери та їхнім можливим впливом на фінансову стабільність в Україні висловили посли країн "Великої сімки" під час зустрічі з правлінням НБУ. Про таке повідомляє прес-служба Національного банку України.

  "Посли країн "Великої сімки" та представники Міжнародного валютного фонду зустрілися з правлінням Національного банку для обговорення поточного стану економіки й банківського сектора України, а також впливу нещодавніх резонансних рішень у судових справах, до яких залучено Національний банк, на фінансову стабільність країни", – йдеться в тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що на початку зустрічі голова Національного банку Яків Смолій подякував присутнім за підтримку регулятора та плідну співпрацю, а також наголосив на важливості збереження незалежності центрального банку.

  "Головне для центрального банку – виконувати свій мандат із забезпечення цінової і фінансової стабільності", – наголосив Смолій.

  Крім того, додав, що стійка тенденція до уповільнення інфляції у 5% дала змогу правлінню розпочати цикл пом'якшення монетарної політики, вперше за два роки знизивши з 26 квітня облікову ставку до 17,5% річних.

  Він також акцентував увагу на основних показниках банківської системи, відзначаючи її рекордний прибуток за підсумками 2018 року та позитивні очікування в цій частині на 2019 рік. Голова Нацбанку також зауважив, що за підтримки міжнародних партнерів Україна має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні: 20-21 млрд дол. США.

  Крім того, учасники зустрічі звернули окрему увагу на поточні пріоритети роботи Національного банку, а також ризики, які бачить Національний банк для стабільності фінансової системи, в тому числі, пов'язані з низкою поточних судових процесів.

  "Зокрема, посли країн "Великої сімки" вкотре висловили стурбованість, обговорюючи питання окремих резонансних судових рішень", – зазначила прес-служба НБУ.

  Нагадаємо, як раніше повідомляв 5.UA, Порошенко пояснив, що буде в разі скасування націоналізації "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Білий комбінезон Софі Тернер: героїня "Гри престолів" одружилася у вбранні від українського дизайнера – фото
  Наступний матеріал
  На конкурсі юних науковців випередив 170 учасників із різних країн: школяр зі Львова змайстрував прилад для людей з вадами зору
  Loading...

  "У конкурентній боротьбі та в мирній атмосфері": країни G7 схвалили висновки ОБСЄ щодо виборів в Україні

  Посли країн G7 написали Авакову листа про загрозу "екстремістських рухів" – подробиці

  Світовий банк і G7 закликають Україну повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення: що відомо

  Представники країн G7 закликали Росію негайно звільнити українських моряків: хто підписав заяву

  Глави МЗС "Великої сімки" вимагають притягти Росію до відповідальності за МН17 – заява

  Макрон: Ситуація в Україні не достатньо поліпшилася, аби запросити Путіна на саміт "Великої Сімки"