Тетяна Козаченко
Тетяна Козаченко 5 канал

"Президент ставить себе вище Закону", – Козаченко про призначення Богдана головою АП

  Читайте по-русски
  Наявні зразу два критерії, згідно з якими застосовуються тимчасові заборони на зайняття ним цієї посади

  У середу, 2 травня, адвокат, голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко на своїй сторінці у Facebook написала, що призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента України порушує два положення закону України "Про очищення влади".

  "З урахуванням публічної інформації, Андрій Богдан не має права обіймати посаду глави АПУ на підставі Закону "Про очищення влади". Винесення Указу всупереч Закону означає, що Президент ставить себе вище Закону і демонструє на всю країну справжнє ставлення до Верховенства права", – йдеться у тексті повідомлення.

  За її словами, особа, що призначається на посаду, усвідомлює це і саме такою ціною підставляє Президента, наносить руйнівний удар по його репутації.

  "І навіть "не потрібно" скасовувати Закон "Про очищення влади" через Конституційний Суд, адже продемонстровано, що можна Закон ігнорувати", – додала вона.

  Козаченко нагадала: "Відповідно до відкритої інформації, Андрій Богдан займав таку посаду: урядовий уповноважений із питань антикорупційної політики. Вперше його призначив на цю посаду Азаров 17.03.2010, звільнив 14.02.2011 своїм указом тоді президент Янукович. Вдруге Азаров призначив Андрія Богдана урядовим уповноваженим 11.07.2013, а звільнив уже Яценюк після Революції Гідності 5.03.2014 року за власним бажанням".

  Проте Закон "Про очищення влади" встановив критерії, за якими діє тимчасова заборона протягом 10-ти років особам, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), на зайняття відповідних посад (зазначені у частинах першій, другій, ст. 3 цього Закону).

  "П. 5 частина перша ст. 3: Заборона, передбачена частиною третьою ст. 1 цього Закону, застосується до осіб, які обіймали СУКУПНО не менше одного року посаду (посади) у період з 25.02.2010 по 22.02.2014 (п. 5 зазначена посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики)", – наголосила вона.

  Слід зазначити, що Андрій Богдан сукупно був понад рік на зазначеній посаді.

  Також заборона застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не були звільнені в цей період із відповідної посади (посад) за власним бажанням (п. 1 зазначена посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики).

  Андрій Богдан займав таку посаду у зазначений період і звільнився не в цей період із посади, а значно пізніше.

  "Таким чином, наявні зразу 2 критерії, згідно з якими застосовуються тимчасові заборони на зайняття посад", – підсумувала вона.

  Як повідомляв 5.UA, Глава держави Володимир Зеленський призначив свого радника з юридичних питань Андрія Богдана головою Адміністрації Президента

  Попередній матеріал
  "Питання не в посаді": Зеркаль відмовилася бути заступником голови АП (оновлено)
  Наступний матеріал
  У Хорошковського спростовують новину про його повернення
  Loading...