Андрій Богдан
Андрій Богдан 112.ua

Призначення Богдана: у Вашингтоні "виникли деякі питання" – екс-посол

  Читайте по-русски
  Втім висновки в США робитимуть по реальних кроках команди президента

  У Вашингтоні виникли "деякі запитання" у зв'язку з указом Президента України Володимира Зеленського про призначення на чолі його адміністрації Андрія Богдана, якого пов'язують з українським олігархом Ігорем Коломойським.

  Втім висновки в США робитимуть по реальних кроках команди президента, розповів у короткому коментарі "Укрінформу" екс-посол США в Україні Джон Гербст.

  "Призначення Андрія Богдана (на посаду глави Адміністрації Президента України – ред.) викликало деякі запитання. Але важливою річчю є політика, а також дії нового президента та його команди", – зауважив колишній високопоставлений американський дипломат.

  Таким чином, він прокоментував інформацію, що з'явилася нещодавно в українських ЗМІ про те, що спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер у розмові з Володимиром Зеленським наполегливо рекомендував не призначати Андрія Богдана на посаду глави АП.

  Як раніше повідомляв 5.UA, адвокат, голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко заявила, що призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента України порушує одразу два положення закону України "Про очищення влади".

  В свою чергу заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що по-перше, "посада голови Адміністрації Президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 Закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація)", а по-друге "статус цієї посади за Законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження". Окрім цього, "якщо хтось вважає люстраційний закон не справедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження прийнятого закону".

  Богдан очолив Адміністрацію Президента 21 травня.

  Попередній матеріал
  Указ Зеленського про розпуск Ради оскаржили у Верховному Суді – "Спільна справа"
  Наступний матеріал
  Зеленський висловив свої очікування до новопризначеного Хомчака
  Loading...

  Указ Зеленського про розпуск Ради оскаржили у Верховному Суді – "Спільна справа"

  На сайті АП збирають підписи за відставку Зеленського – петиція

  Геращенко вимагає оприлюднити стенограму зустрічі Зеленського з головами фракцій на Банковій

  Верховну Раду не можна розпускати коли заманеться – Порошенко

  Набув чинності указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради

  Президент поскаржився на депутатів: Зеленський не згадав, що обіцяв відкриті списки, а від Ради вимагав затвердити закриті