люстрація
люстрація dem-alliance.org

У Зеленського запевняють, що Богдан не підпадає під люстрацію, але в законі написано протилежне

  Читайте по-русски
  Відповідно до ЗУ "Про очищення влади" глава Адміністрації Президента України підпадає під люстрацію

  Заступник глави Адміністрації Президента Руслан Рябошапка пояснив, чому очільник АП Андрій Богдан не підпадає під закон про люстрацію. Про це він розповів у кулуарах Верховної Ради сьогодні, 22 травня, передає "Українська правда".

  "Закон про очищення влади не поширюється (поширюється – ред.) на посади в органах державної влади. Адміністрація Президента не є органом державної влади. В Адміністрації немає жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію не поширюється на будь-які посади в АП, крім тих, які є в апараті", – заявив Рябошапка.

  І додав: "Очевидно, що голова адміністрації, заступники глави не мають посад в апараті, не є державними службовцями і вони не виконують жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію абсолютно чіткий – позиція глави адміністрації не підпадає під його межі".

  Проте, відповідно до п.5 ст.2 Закону України "Про очищення влади", під люстрацію підпадає глава Адміністрації Президента України.

  Водночас, як раніше повідомляв 5.UA, адвокат, голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко заявила, що призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента України порушує одразу два положення закону України "Про очищення влади".

  В свою чергу заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що по-перше, "посада голови Адміністрації Президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 Закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація)", а по-друге "статус цієї посади за Законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження". Окрім цього, "якщо хтось вважає люстраційний закон не справедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження прийнятого закону".

  Попередній матеріал
  САП порушила справу проти Порошенка
  Наступний матеріал
  У ЄС назвали умови, за яких Україна отримає фіндопомогу
  Loading...

  "Президент ставить себе вище Закону", – Козаченко про призначення Богдана головою АП

  Зеленський підписав указ про призначення секретарем РНБО Данилюка – ЗМІ

  Парубій порівняв Зеленського з Януковичем