Дмитро Крючков
Дмитро Крючков відкриті джерела

САП порушила справу проти Порошенка

Читайте по-русски
Відкрито чотири кримінальні провадження за заявами колишнього народного депутата Дмитра Крючкова щодо правомірності дій екс-президента Петра Порошенка та низки високопосадовців

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький доручив порушити декілька кримінальних справ. Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Зазначається, що за результатами особистого прийому в заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького –громадянина Крючкова Д. В. "щодо правомірності дій колишнього Президента України, ряду вищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів України та керівництва деяких суб’єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50 відсотків, прийнято рішення та внесено інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань" за низкою фактів.

Також повідомляється, що кримінальні справи порушені стосовно злочинної діяльності службових осіб ПАТ "Центренерго" та Фонду державного майна України.

У заяві Крючкова вказується, що службові особи та члени наглядової ради ПАТ "Центренерго", спільно з службовими особами ФДМУ та низкою службових осіб органів державної влади, використовуючи свої службові повноваження та статус, розподілили ключові посади в органах правління та наглядової ради ПАТ "Центренерго" з метою розкрадання коштів товариства, контрольний пакет акцій якого належить державі.

"Як стверджує заявник, спільні дії вказаної групи осіб координувалися народним депутатом України Кононенком І.В. та колишнім Президентом України. Результатом злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ "Центренерго" шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації належного державі пакету акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд грн, що мали б бути отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведено з ПАТ "Центренерго" та конвертовано через підконтрольні суб’єкти господарювання упродовж 2016-2018 років. Досудове розслідування розпочато за ч. 2 ст. 364 КК України", – йдеться у повідомленні.

Крім того, порушена справа стосовно злочинної діяльності службових осіб ПАТ "Центренерго" при закупівлі вугілля.

З цього приводу у заяві Крючкова зазначається, що службові особи ПАТ "Центренерго" за попередньою змовою з постачальниками вугілля ТОВ "Укрвуглетрейдінг", ТОВ "Шахтарськтранс" та іншими закуповували вугілля на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, у тому числі використовуючи фіктивні підприємства.

Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) ККУ, уточнили у САП.

Порушено також справу за фактом заволодіння службовими особами ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" та ПАТ "Укргідроенерго" за попередньою змовою з іншими особами майном та коштами вказаних підприємств. Вони здійснили це шляхом незаконної передачі майна ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" на користь ПАТ "Укргідроенерго" на суму 1 089 821 303,03 грн; придбання протягом 2010-2015 років товарів робіт і послуг у ТОВ "Консорціум", НВО "Укргідроенергобуд", ТОВ "ШДСУ", ТОВ "Грін Лайт", ТОВ "Будмонтажсервіс", ТОВ "Укренерджі" та ТОВ "Кабельтехпостач" за завищеними цінами; проведення оплати на користь приватних суб’єктів господарювання за роботи, які фактично не виконувалися.

"Загалом розмір шкоди інтересам держави та інших акціонерів зазначених господарських товариств перевищує 2,2 млрд грн. Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) ККУ", – поінформували в антикорупційній прокуратурі.

САП також порушила справу щодо зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот".

У цьому зв'язку повідомляється, що відповідно до заяви відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС України здійснюється виконання судового рішення про стягнення з ПАТ "Азот" на користь ПАТ "Черкасиобленерго" заборгованості на загальну суму 1,276 млрд. грн. Під час виконавчого провадження службові особи ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот", зловживаючи службовим становищем, уклали мирову угоду щодо розстрочення боргу та його виплату частинами на рахунок зі спеціальним режимом використання згідно з графіком у період з квітня 2019 року по березень 2027 року. При цьому умови угоди сформульовано таким чином, що вона фактично не може бути виконана через зміну моделі ринку електроенергії України з 01.07.2019, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії. Крім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що у перші 4 роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році.

Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ, наголосили у САП.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Генпрокуратура викликає для вручення підозри працівників НАБУ.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Масштабні спільні навчання Нацгвардії, поліції, ДПСУ та рятувальників – епічна фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Задля уникнення "туристичного колапсу": в Україні посилили вимоги до туроператорів
Наступний матеріал
У Зеленського запевняють, що Богдан не підпадає під люстрацію, але в законі написано протилежне
Loading...

Генпрокуратура викликає для вручення підозри працівників НАБУ

САП підготувала нове обвинувачення для чільника Одеси Труханова

НАБУ та САП звітують перед Комітетом Ради про результати чотирьох років роботи

Стало відомо, чому НАБУ проводило обшуки в АРМА

"Коту під хвіст три роки розслідувань": Холодницький про скасування статті про незаконне збагачення

САП оприлюднить прізвища підозрюваних у незаконному збагаченні посадовців