Авіаперевезення, ілюстративне фото
Авіаперевезення, ілюстративне фото Урядовий портал

Задля уникнення "туристичного колапсу": в Україні посилили вимоги до туроператорів

  Читайте по-русски
  Недотримання будь-якої з цих вимог може тягнути за собою анулювання ліцензії туроператора

  У середу, 22 травня Уряд України ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності. Про таке повідомили на сайті "Мінекономрозвитку".

  "Туристичний сезон вже розпочався. Уряд має сьогодні завдання захистити українців від дій недобросовісних туристичних операторів, щоб уникнути туристичного колапсу, який виникав у попередні роки. Для цього ми ініціювали низку важливих змін до ліцензійних умов ведення туроператорської діяльності. Цими змінами ми зобов'язуємо туроператорів мати постійне фінансове забезпечення перед туристами, а також працювати максимально відкрито у правовому полі", – сказав перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  Тепер для отримання ліцензії туроператор має забезпечувати фінансову гарантію перед туристами. "Це може бути гарантія банку або іншої кредитної установи. В разі здійснення виплати відшкодування туристам, туроператор повинен відновити суму фінансової гарантії наступного робочого дня", – йдеться в тексті повідомлення.

  Крім цього, туроператор, що надає послугу, пов'язану з перевезенням туристів, має за 8 та за 2 години до запланованого відправлення рейсу перевірити інформацію про час його відправлення. В разі затримки рейсу на більш ніж 4 години, туроператор мусить розмістити інформацію про це на власному веб-сайті, а також проінформувати електронною поштою орган ліцензування – Мінекономрозвитку.

  "Туроператори на власному веб-сайті відтепер мають надавати інформацію про турагентів, з якими вони працюють – найменування фізичної чи юридичної особи, строк дії агентського договору, реквізити особи, що надала гарантію банку або іншої кредитної установи, а також інформацію про чинні договори на туристичне обслуговування, укладені безпосередньо туроператором або через турагентів із зазначенням країни тимчасового перебування", – зазначили в міністерстві.

  Таким чином, суб'єкти туроператорської діяльності відтепер зобов'язані забезпечувати всі необхідні умови для доступності маломобільних груп населення до місць їх проживання під час їх відпочинку.

  Недотримання будь-якої з цих вимоги може тягнути за собою анулювання ліцензії туроператора.

  Нагадаємо, раніше італійський лоукост Ernest Airlines запустив регулярні авіарейси з Одеси в Рим і назад. А авіакомпанія Yanair відкрила нові рейси з Одеси до Стокгольму (Королівство Швеція), Дюссельдорфу (Федеративна Республіка Німеччина), Ербілю (Республіка Ірак) та Сулейманії (Республіка Ірак).

  Попередній матеріал
  Гелетей подав рапорт на звільнення з посади голови УДО
  Наступний матеріал
  САП порушила справу проти Порошенка
  Loading...

  Лоукостери знову дорожчають: Ryanair і Wizz Air збільшили суму збору за перевезення малого багажу

  22 нові рейси стартували з українських аеропортів – Порошенко

  Відлуння "тур-апокаліпсису": хто відповість та на яку компенсацію можуть розраховувати туристи