Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

"Данилюка та Абрамавічуса теж під люстрацію?": Ар'єв і Геращенко потролили Зеленського за його новий законопроект

Читайте по-русски
Ар'єв також зауважив, що за логікою президента Зеленського люстрація має торкнутися і Вадима Прийстайка, якого команда Зеленського пропонує на посаду міністра закордонних справ України

Під час засідання Верховної Ради голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв та віцеспікер параламенту Ірина Геращенко відреагували на нову ініціативу президента України Володимира Зеленського розширити люстрацію для топ-чиновників 2014-2019 років.

Так, Володимир Ар'єв у Раді сказав, звертаючись до представника президента Руслана Стефанчука: "Зрозуміло, що коли звільняємо міністра закордонних справ, ми маємо призначити нового міністра закордонних справ і внесений Вадим Пристайко. Але сьогодні президент Зеленський заявив, що всі чиновники з 2014 по 2019 рік включно з народними депутатами мають бути люстровані. Пан Вадим Пристайко був ефективним першим заступником міністра закордонних справ України до 2016 року. Отже за логікою президента, який його вніс, він має бути люстрований. У мене запитання, а що у президента з логічно-наслідкомим зв'язком?".

На це представник президента у ВР Руслан Стефанчук сказав: "Я думаю, що кінцеву відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає законопроект, оцінить його, підтримає, тільки тоді ми можемо говорити, чи буде воно в правовому полі чи ні. Але я глибоко переконаний, що у разі підтримки у нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства".

На це Ірина Геращенко зауважила: "В продовження запитання Володимира Ар'єва, пане Руслане, чи означає це, що після прийняття закону про люстрацію в тому вигляді, як це зараз бачить команда президента і "Слуги народу" під люстрацію так само підпадають пан Данилюк та Абрамавічус і інші шановні члени нової команди нового президента Зеленського?".

Стефанчук сказав: "З приводу цієї позиції я можу сказати одне: немає у нас тут питань пов'язаних з "команда президента" чи це "не команда президента". У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватися на всіх осіб незалежно того, в якій команді вона знаходиться. А це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива".

 На це Геращенко відповіла: "Дякую за роз'яснення. Сподіваюся, це почули і пан Данилюк і пан Абрамавічус".

Додамо, що згодом у Facebook написала: "А ви теж помітили, що список на люстрацію від Зеленського повністю співпав з санкційним чорним списком українських політиків від Путіна. Цікавий збіг".

Як повідомляв 5.UA, Зеленський пропонує розширити люстрацію для топ-чиновників 2014-2019 років

Попередній матеріал
Як Рада провалила звільнення Клімкіна і шукала логіку в законопроєкті Зеленського – включення
Наступний матеріал
Суд над ексберкутівцями: допит свідків обвинувачення виходить на фінішну пряму
Loading...