Руслан Стефанчук у ВР
Руслан Стефанчук у ВР 5 канал

Як Рада провалила звільнення Клімкіна і шукала логіку в законопроєкті Зеленського – включення

Читайте по-русски
Обрання нового міністра закордонних справ лягає тепер на плечі нового парламенту, вже IX скликання

Верховна Рада вдруге провалила голосування за звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна. "За" висловилися лише 160 нардепів із 226 необхідних. Тож парламентарі не змогли перейти і до голосування за призначення на посаду нового чільника МЗС – нинішнього радника президента, дипломата Вадима Пристайка. Також у сесійній раді говорили і про новий законопроєкт щодо посилення люстрації, котрий підготували в Офісі президента. Всі подробиці чула кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Попри підтримку звільнення Клімкіна та призначення Пристайка з боку комітету закордонних справ ВР, попри активне обговорення цих двох питань у сесійній залі – голосів нардепів таки не вистачило. "За" проголосували тільки 160 депутатів із 275 зареєстрованих у сесійній залі.

Представник глави держави у парламенті Руслан Стефанчук під час свого виступу наголосив, що через неналагоджену співпрацю між Павлом Клімкіним і Володимиром Зеленським – їм не вдається вибудувати зовнішньополітичну діяльність. Він вже вдруге приносить подання на звільнення Клімкіна до Ради.

Які думки депутатів щодо можливої кадрової заміни у МЗС – дивіться у відео.

Водночас багато заперечень та бурхливе обговорення викликала сьогоднішня заява Зеленського, в якій він заявив, що всі посадовці, які керували країною упродовж останніх 5 років під час президентства Петра Порошенка – мають бути люстровані.

"Пан Вадим Пристайко був ефективним першим заступником міністра закордонних справ України до 2017 року. Отже, за логікою президента, який його вніс, він має потім бути люстрований. У мене запитання: а що у президента з логічно-наслідковим зв'язком", – запитав нардеп від БПП Володимир Ар'єв.

На це Руслан Стефанчук відповів: "Кінцеву відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає проєкт закону, про який йдеться, оцінить його, підтримає. І тільки тоді ми зможемо говорити, чи буде воно у правовому полі, чи ні. Але я переконаний, що в разі підтримки в нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства".

Відтак обрання нового міністра закордонних справ лягає вже на плечі нового парламенту IX скликання.

Нагадаємо, це вже друге подання Володимира Зеленського щодо звільнення Павла Клімкіна. Перше депутати не підтримали, бо тоді ще не знали нової кандидатури чільника відомства. Павло Клімкін і сам написав заяву про звільнення. Про свою відставку повідомив ще 17 травня. Тоді заявив, що новообраному президенту необхідно створити свою зовнішньополітичну команду. МЗС він очолює з червня 2014 року. Вадим Пристайко, якого пропонує президент на посаду міністра закордонних справ, від 2014 до 2017 був першим заступником Павла Клімкіна, а вже після інавгурації Зеленського його призначили заступником глави Офісу президента.

Попередній матеріал
Пообіцяв і не прийшов: "розбійник" Годунок, якого Зеленський вигнав з наради, змінив свою позицію
Наступний матеріал
"Данилюка та Абрамавічуса теж під люстрацію?": Ар'єв і Геращенко потролили Зеленського за його новий законопроект
Loading...