Жорстоке поводження з дітьми
Жорстоке поводження з дітьми Depositphotos

ВР ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів та відкритий реєстр ґвалтівників – подробиці

Читайте по-русски
Також законом вносяться зміни до КВК України та закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості". Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.
 
Посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом, зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації (введення засудженому антиандрогенних препаратів). При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Детальніше дивіться у включенні Ірини Сисак з Верховної Ради:

Також законом вносяться зміни до КВК України та закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі". Їх положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

При цьому припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 15 років, а не до 12, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу. Водночас, за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п'яти років. На сьогодні стаття 156 передбачає передусім обмеження волі на такий строк.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв 5.ua, у Україні варто на законодавчому рівні вирішити проблему насильства над неповнолітніми. Про це в програмі "Час: Online" на "5 каналі" розповів юрист-експерт, доктор наук у галузі права Станіслав Куценко

Дивіться також фотогалерею:

У київському нічному клубі поліція затримала 17 осіб з наркотиками

Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі
Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі
Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі
Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі
Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі
Наркотики в клубі
/
Наркотики в клубі

Попередній матеріал
Під час обстрілу вантажівки загинув молодший сержант ЗСУ Антон Фака
Наступний матеріал
"Нічого не розуміє і не хоче вчитися": чому Зеленський не зміг домовитися з Меркель і Макроном – Ар'єв
Loading...

Парубій до Зеленського: "Ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК"

"Навіть Янукович і Аксьонов приїдуть": експерти змоделювали ситуацію в разі скасування закону про люстрацію

Парубій вимагає від Зеленського відповіді щодо закону про ТСК – включення

За моєю інформацією, Зеленський вже наклав вето на закон про імпічмент – Березовець

День Конституції відзначає Україна – що варто знати про це свято

Як відбувається хімічна кастрація та яким має бути реєстр педофілів – пояснення юриста