Люстрація
Люстрація ukrnationalism.com

"Навіть Янукович і Аксьонов приїдуть": експерти змоделювали ситуацію в разі скасування закону про люстрацію

Читайте по-русски
Якщо суд відмінить закон "Про очищення влади", то в Україну зможуть повернутися всі, хто п'ять років переховувався за кордоном

Скасування закону про люстрацію поверне Україну в ситуацію 2013 року. Про це в ефірі "5 каналу" розповіли політолог, керівник платформи "Єдиний координаційний центр" Олег Саакян та координатор проєкту "Стоп Терор" Семен Кабакаєв.

"Сьогодні, якщо суд приймає рішення про те, що ми скасуємо цей закон, визнаємо неконституційним, то виходить, що не поодинокі прізвища будуть повертатися через суди, а просто всі разом можуть взяти і повернутися. І ми знову ж таки опиняємося в ситуації 2013–2014 року, коли суспільство незадоволене системою", – зазначив Саакян.

На думку експертів, відбудеться інституційний реванш, внаслідок якого до України зможуть повернутися навіть самопроголошений "глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов і президент-утікач Віктор Янукович, хоча ще рік тому таке видавалося неможливим.

"Якщо подивитись, що відбувається в Україні за останній місяць, – тобто повертаються всі посіпаки Януковича, Клюєв, Портнов, приїжджають менш одіозні люди, яких ми не знаємо в публічному полі, починаються рішення Баришівського суду, Окружного адміністративного суду. Якщо просто розібратися, сісти і подивитися на них пів року тому – рік, поки не було виборів, нової влади, ніхто б у це не повірив, що таке взагалі можливо. Що можна наплювати на закон про декомунізацію і т.д. Питання люстрації – це одне з великого ланцюжка", – сказав Кабакаєв.

На думку експертів, однією з причин такої ситуації, окрім кон’юктурної поведінки суддів, є і те, що під час ухвалення законів недостатньо було зроблено, аби запобігти майбутнім скасуванням. Тому судам не потрібно розвертати нову систему, яка склалася за п’ять років, аби відбувся реванш, а достатньо лише знайти в ній недоліки.

"Сьогодні, коли ми бачимо реванш – це фактично частина новообраної влади використовує ті прогалини, які створювалися за ці роки, коли фактично вони просто беруть слабкі місця і їм нічого робити не потрібно", – сказав Саакян.

Повний відео розмови з експертами можна переглянути тут:

Зазначимо, як повідомила в етері "Громадського радіо" директорка департаменту люстрації Міністерства юстиції України Анастасія Задорожна, понад 900 люстрованих чиновників можуть повернутись на посади у разі визнання неконституційним закону "Про очищення влади".

Нагадаємо, Конституційний Суд сьогодні мав розглянути відповідність закону "Про очищення влади" до Конституції. Під стінами суду зібралося одразу кілька акцій, однак під спільними гаслами проти скасування закону про люстрацію. Не обійшлося і без штовханини.

Попередній матеріал
"Механізм існує вже 4 роки": хто запустив процес скасування закону про люстрацію
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Єднак, Амельченко, Артюшенко та Уколов
Loading...

"Порвали навіть прапор України": активістка розповіла детальніше про сутички біля КСУ

"Вже знімають побої": Геращенко прокоментувала сутички під КСУ

"Відповідатимемо адекватно і жорстко, якщо треба буде" – включення з пікету біля КСУ

Зеленський має право звільняти від люстрації: чи поширюється це на Богдана

Мін'юст вніс главу АП Богдана в люстраційний реєстр

Перші кадрові призначення: чому люстрація програла чиновнику Азарова – "БлогПост"