люстрація
люстрація podrobnosti.ua

"Механізм існує вже 4 роки": хто запустив процес скасування закону про люстрацію

Голова КСУ може спокійно зробити "чорні справи" і піти на заслужену пенсію з довічним утриманням

Очільниця громадської ради з питань люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко в ефірі "5 каналу" прокоментувала можливість скасування Конституційним Судом України закону "Про очищення влади".

"Цей механізм вже 4 роки існує – ексрегіонали намагаються знести закон. Супротив цьому закон відбувається шляхом дезінформації людей і інформаційної атаки. Протягом чотирьох років намагалися знайти більш слушні моменти, щоб це стало можливим. І якщо цей закон спрацює – один з небагатьох здобутків Революції Гідності – це тільки тому, що люди і їхній запит на те, щоб ексрегіонали не мали доступу до посад, досі тримають цей запит актуальним", – прокоментувала Козаченко.  

На її думку, літо для ексрегіоналів – зручний період.

"А враховуючи, що нова голова Конституційного Суду Наталя Шаптала в вересні припиняє свої повноваження, то вона може зробити ці "чорні справи" і піти на заслужену пенсію з довічним утриманням від держави в неймовірних розмірах", – нагадала Козаченко.

Зазначимо, як повідомила в ефірі "Громадського радіо" директорка департаменту люстрації Міністерства юстиції України Анастасія Задорожна, понад 900 люстрованих чиновників можуть повернутись на посади в разі визнання неконституційним закону "Про очищення влади".

Нагадаємо, Конституційний Суд сьогодні мав розглянути відповідність закону "Про очищення влади" до Конституції. Під стінами суду зібралося одразу кілька акцій, однак під спільними гаслами проти скасування закону про люстрацію. Не обійшлося і без штовханини.

Попередній матеріал
Сутички під КСУ: "Нацкорпус" відреагував на заяву Геращенко
Наступний матеріал
"Навіть Янукович і Аксьонов приїдуть": експерти змоделювали ситуацію в разі скасування закону про люстрацію
Loading...