Злочини проти дітей
Злочини проти дітей Depositphotos

Як відбувається хімічна кастрація та яким має бути реєстр педофілів – пояснення юриста

Читайте по-русски
Передбачається, що питання насильства щодо неповнолітніх будуть чіткіше регламентувати 93 і 94 статті ККУ

В Україні варто на законодавчому рівні вирішити проблему насильства над неповнолітніми. Про це в програмі "Час: Online" на "5 каналі" розповів юрист-експерт, доктор наук у галузі права Станіслав Куценко.

"Необхідно внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема, передбачається, що статті 93 і 94 це будуть регулювати – вони мають говорити про те, що є така відповідальність як хімічна кастрація. Відповідно до запропонованого законопроєкту, вона буде примусова", – сказав Куценко.

Хімічна кастрація, за словами юриста, матиме вигляд курсу лікування, строк якого мають встановити разом медики і законодавці. Виходячи з міжнародного досвіду, ін'єкції коштують трохи більше 3 тисяч гривень на місяць.

Також експерт додав, що лікування може мати побічні ефекти, зокрема, діабет, підвищення тиску, остеопороз. Тому у визнаного судом злочинця має бути вибір: бути ув'язненим чи лікуватися. Він наголосив, що має проводитись експертиза: чи допомогло лікування, і чи матиме воно сталий ефект.

Водночас, Куценко пояснив, що має бути створено реєстр педофілів, ймовірно, за аналогією з "реєстром боржників" у Мін'юсті.

"Якщо людина є педофілом, вона відбуває покарання або відбула покарання – дані про неї вносяться поліцейським. Теоретично може суд вносити, але я вважаю, що може представник поліції вносити дані в такий реєстр. Він має бути на сайті Міністерства внутрішніх справ, і звідти людина, з цього реєстру, видаляється, коли вона пройшла реабілітацію, визнана психічно врівноваженою, такою, що не має цього, збоченого потягу до дітей", – пояснив експерт.

Доступ до такого реєстру, на думку Куценка, має бути доступним до всіх громадян, і люди зможуть дізнатися про небезпечних для дітей осіб, які проживають неподалік. Тобто на сайті за допомогою фільтрів можна буде робити пошук по району, чи навіть по вулиці проживання.

Як повідомляв 5.UA, правоохоронці затримали жителя Запоріжжя, який ґвалтував дворічну хрещеницю і розповсюджував ці відеозаписи та інші порнографічні фото і відео файли в мережі Інтернет. 

Попередній матеріал
Брифінг: "Оцінка Комітетом виборців України перебігу виборчого процесу" – відео
Наступний матеріал
За кількасот метрів від Донецька: в Мар'їнці армійці удвічі зменшили ширину "сірої зони"
Loading...

Реєстр педофілів та хімічна кастрація: подробиці нового законопроекту та як діяти у випадку зникнення дитини – юрист

На полігоні МВС біля Дніпра підстрелили підлітка

Убивство 9-річного хлопчика у Києві: суд заарештував підозрюваного без права застави – подробиці

У Києві жорстоко вбили 9-річного хлопчика

Убивство 11-річної Дарини: поліція показала фрагмент зізнання підозрюваного – відео

Суд визнав винною няню, яка знущалася над дитиною з ДЦП