Кіпр
Кіпр hellasforce.com

Кінець офшорів: Кіпр змінює правила і тепер вимагає назвати реальних власників бізнесу

  Читайте по-русски
  Основна причина, чому Кіпр змінює правила, – це гармонізація законодавства з європейськими нормами

  Кіпр, який довгий час був привабливим місцем для офшорів та відмивання грошей, змінює правила. Відтепер у новому реєстрі будуть вказані реальні власники бізнесу, зареєстрованого у країні. Про це повідомляє "24 канал".

  Таким чином Кіпр вирішив активніше боротися з офшорами та відмиванням коштів. 

  Чому Кіпр змінив правила

  Основна причина, чому Кіпр змінює правила, – це гармонізація законодавства з європейськими нормами, які Нікосія трактувала доволі вільно й доволі довго. За це справедливо отримала славу острова-відмивача коштів та "офшорного раю" недалеко від ЄС. Нове рішення полегшить боротьбу з цим та з іншою незаконною активністю. Про це пише видання Al-Jazeera.

  Новий реєстр зобов'язує компанії, які базуються або зареєстровані на Кіпрі, декларувати своїх справжніх власників. Це насамперед стосується старих бізнесів – зареєстрованих до 16 березня 2021 року. Тепер у них є ще один рік, щоб внести правдиві дані на державний вебсайт "Аріадні" та вказати там реального власника. Для нових компаній правила ще суворіші, вони мають лише місяць.

  Показати реального власника

  Реальним власником за новими місцевими законами вважається особа, яка володіє понад 25% усіх акцій, має більшість прав під час голосування акціонерів та/або здійснює ефективний контроль навіть через родинні зв'язки. Якщо ніхто не підпадає під умови, власником визнається CEO компанії.

  Доступ до цієї важливої бази даних у 2022 році буде лише у поліції Кіпру та розслідувачів фінансових злочинів. Трохи пізніше його хочуть зробити загальним. 

  ЄС також має плани звести всі такі реєстри в одну величезну базу. Про це заявила міністр торгівлі та енергетики Кіпру Наташа Пілідес.

  Як пояснила чиновниця, тепер не треба буде "продиратися через мутну мережу неправдивих вивісок, за якими відбувається відмивання коштів".

  Також новація важлива для "відстежування злочинців, які в іншому разі приховають свою особистість за структурою компанії".

  Кіпр вдавався до такого, бо треба було підтримувати проблемну економіку. Вона залежала від туризму, мала низькі корпоративні податки, тож приваблювала людей різного (часто й нелегального) штибу. 

  Останнім часом країна ухвалила кілька дуже важливих законів, зокрема, зупинивши видачу так званих "золотих віз". За ними громадянство за інвестиції отримували корупціонери, наближені до диктаторів, торговці зброєю та інші.

  Як повідомляв 5.UA, Медведчук задекларував офшорну фірму, якій належить одна з найдорожчих яхт світу.

  Попередній матеріал
  Карантинні 8 тисяч гривень: з наступного тижня ФОП зможуть подати заявку
  Наступний матеріал
  УАФ довічно дискваліфікувала 26 футболістів за матчі в командах окупантів
  Loading...

  Медведчук задекларував офшорну фірму, якій належить одна з найдорожчих яхт світу – ЗМІ

  Київський апеляційний суд знову став на сторону Суркісів у офшорній справі проти "ПриватБанку"

  У "ПриватБанку" заявили, що документи у справі Суркісів були підроблені