Валерія Гонтарева
Валерія Гонтарева фото ukraina.ru

Гонтарева подала клопотання про відхилення позову Суркісів у Лондоні проти неї та Петра Порошенка

  Читайте по-русски
  Клопотання стосується відхилення позову Ігоря Суркіса і шести офшорних компаній, що входять в орбіту контролю сім'ї Суркісів

  Ексголова НБУ Валерія Гонтарева повідомила про те, що подала клопотання до Високого суду Лондона про відхилення позову Ігоря Суркіса й офшорних компаній проти неї та Петра Порошенка. Про це в інтерв'ю "НВ" повідомила колишня голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева.

  Вона подала клопотання про відхилення позову Ігоря Суркіса і шести офшорних компаній, що входять в орбіту контролю сім'ї Суркісів.

  "Тому що це нонсенс і дурість, і клопотання будуть розглядати, по-моєму, 23 березня 2021 року. У цій справі йде процес обміну документами. Вони в черговий раз попросили час до кінця місяця для того, щоб відповісти на те, що ми їм написали. Тому що ви пам'ятаєте, було рішення по Суркісам Верховного Суду України і це рішення чомусь, я не можу вам пояснити чому, воно було 15 червня, а опублікували його лише два тижні тому. І зрозуміло, що і Мінфін, і Нацбанк всі дуже раділи, що зв'язаність (Суркісів з "ПриватБанком" до його націоналізації – ред.) підтвердили. Насправді цей суд взагалі нічого не підтвердив, а лише відправив в іншу юрисдикцію. По суті, розглядати цю справу з нуля. Тобто, насправді він нічого не підтвердив, але як мінімум те, що ось в цьому своєму позові писали тут в Лондоні Суркіси, це нічого не відповідає дійсності", – сказала вона.

  Гонтарева впевнена, що її залучили до цього позову з цілю отримання юрисдикції Високого суду Лондона.

  "Я була в шоці, тому що у мене немає сумнівів, для яких цілей мене туди залучили. Із 200 пунктів, описаних у позові, я зустрічаюся рівно в одному пункті № 31, в якому описано виконання моїх службових обов'язків як голови Нацбанку. Вони мене туди вписали як якірного обвинуваченого виключно для того, щоб отримати юрисдикцію Лондонського суду, тому що я англійський резидент", – розповіла вона.

  Як повідомляв 5.UA, Гонтарева розповіла про конкретне згортання реформ в Україні.

  Попередній матеріал
  На президентських виборах у Білорусі Тихановська здобула 52,2% голосів – соцопитування
  Наступний матеріал
  Випередила Пакистан: Україна вийшла на 23-тє місце за кількістю хворих на COVID-19 у світі
  Loading...