Тарас Козак
Тарас Козак u-f.ru

Козак із 2014 року пов'язаний із ''ЛНР/ДНР'' через кіпрський офшор – ЦПК

Читайте по-русски
Постачанням вугілля з тимчасово окупованих Росією територій Донбасу тягнеться ще з 2014 року

Центр протидії корупції заявляє, що зв'язок нардепа Тараса Козака із терористами "ЛНР/ДНР" та постачанням вугілля з окупованих Росією територій тягнеться ще з 2014 року. Про це повідомляє виконавчий директор та член правління ЦПК Дар'я Каленюк у блозі на "Українській правді".

Вона нагадала, що, згідно з офіційними даними, 16 грудня 2014 року ПАТ "Центренерго" уклало договір із компанією Arida Global Limited з Гонконга на поставку десятків тисяч тонн вугілля.

Вугілля мало закуповуватися з Південної Африки, але в 2016 році "УП" виявила, що насправді під виглядом південноафриканського вугілля "Аріда" продавала державним ТЕЦ контрабандне вугілля з "ДНР/ЛНР".

Каленюк відзначила, що ще 5 листопада 2013 року гонконзька Arida Global Limited підписала кредитний договір на 8 мільйонів доларів із кіпрською компанією Hakail Limited, бенефіціарним власником якої і був Тарас Козак.

Козак вказує бенефіціарний контроль над Hakail Limited у своїх щорічних деклараціях, починаючи від 2015 року і закінчуючи 2019 роком.

За даними держреєстру Кіпру, Hakail Limited був у власності іншої офшорної компанії Козака – Turul Investments Limited – ще від 2012 року.

Каленюк відзначила, що згідно з аудиторськими звітами, за цим кредитним договором компанія Arida отримала від кіпрського офшору Козака за 2014 та 2015 роки 7,4 млн доларів кредитних коштів.

Кредит надавався під 2,5% річних. Він не був застрахований заставним майном, і його мали повернути до 6 листопада 2015 року. Але Arida Global Limited не повернула позичені кошти, а кіпрський офшор Козака списав цей борг.

Експерт підкреслила, що гонконзька компанія Arida Global Limited, яка постачала в Україну контрабандне вугілля з окупованих територій, у 2014-2015 роках отримувала безповоротне багатомільйонне фінансування від кіпрського офшору Козака.

Як повідомляв 5.UA, 2 лютого президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука – "112 Україна", NewsOne, ZIK. Унаслідок цього телеканалам доведеться припинити роботу. 

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Наступний матеріал
Заборона ZIK, "112 Україна" і NewsOne: яке майбутнє прогнозують пропагандистським каналам Медведчука
Loading...

Блокування каналів Медведчука: МВС отримало інформацію про можливі силові провокації

Не розумію, чому однією рукою блокуємо канали Медведчука, а іншою – купуємо в Росії електроенергію – Гончаренко

Канали Медведчука заблокували на підставі секретної інформації з РФ – Данілов

Санкції проти каналів Медведчука: чи справді блокували кіностудію імені Довженка

Як Росія відреагувала на санкції проти каналів Медведчука – Дмитро Кулеба у "Великій політиці"

Блокування телеканалів Медведчука: громадські організації виступили зі спільною заявою