Леся Василенко, депутатка "Голосу"
Леся Василенко, депутатка "Голосу" 5 канал

Якщо канали Медведчука блокували з метою підняти рейтинг і "збити" інших кандидатів, Україна матиме проблеми – Василенко

Читайте по-русски
Перспективи судів щодо заборони проросійських каналів залежать від справжніх мотивів президента, вважає депутатка

Найближчим часом українці побачать, який мотив був у рішення запровадити санкції проти підконтрольних Віктору Медведчуку телеканалів – протидія інформаційному впливу Росії чи бажання підняти власний президентський рейтинг і знизити його в інших кандидатів. І в другому випадку Україна отримає проблему. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказала депутатка "Голосу", юристка Леся Василенко.

"Що буде далі і які перспективи цієї справи в судах? Тут треба розуміти, яка мотивація була за цим рішенням. Якщо мотивація була дійсно захистити національну безпеку і протидіяти російській пропаганді й інформаційній агресії, то перспективи дуже і дуже сильні. Бо відповідно буде вибудована стратегія в суді, відповідно, є доказова база і так далі", – спрогнозувала юристка.

"Якщо тут інший мотив, який теж не потрібно відкидати – щоби "збити" потенційних кандидатів на президентських виборах через те, що падає рейтинг президента і піднімається рейтинг пана Медведчука, то тут у нас дуже і дуже серйозна проблема", – наголосила Василенко.

"Відповідь ми побачимо найближчим часом, тому що справа на цьому не закінчується, вона буде розвиватися. Дай нам бог сил і терпіння, щоб побачити, що ми маємо справу з державницькою позицією, яка об'єднає і суспільство, і політичні сили в нашому парламенті, які стануть на захист України проти російської агресії в різних проявах, в тому числі – в інформаційному", – сказала вона.

"В ПАРЄ держави давно визнали, що Росія агресивно діє на інформаційних майданчиках. Де термін "інформаційна безпека" вживається в багатьох розмовах, де Росію звинувачують в дуже багатьох порушеннях – не тільки щодо України, а й демократичних цінностей і безпеки Великої Британії, Сполучених Штатів, втручання в вибори і так далі. Цей список велетенський", – пояснила депутатка.

"Україна з нашою ситуацією і з тим, як ці канали зомбують населення і просувають ідеї "русского міра" і Російської імперії, є просто ще одним пунктом в довжелезному списку дій проти міжнародної інформаційної безпеки, які вчиняє сьогодні Російська Федерація", – додала Василенко.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 2 лютого РНБО запровадила санкції проти соратника Медведчука та телеканалів "Україна 112", ZIK та NewsOne. Санкції вводяться на 5 років – передбачається блокування активів, анулювання ліцензій і заборона користування телеком-мережами.

Попередній матеріал
"Можлива анексія Донбасу": Кулеба про загрозу від проведеного в ОРДЛО форуму "Російський Донбас"
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Loading...