Філософ, письменник, перекладач та викладач Володимир Єрмоленко
Філософ, письменник, перекладач та викладач Володимир Єрмоленко Facebook

"ЗА ЧАЙ.СОМ": філософ, письменник, перекладач та викладач Володимир Єрмоленко в ефірі "5 каналу"

Читайте по-русски
Почаюємо про віру в отаманів, месій та інші концепції "українського чуда"; про емоційне та раціональне; про реваншизм, контрреволюцію та прагматизм люмпену та майже невидимого середнього класу; про нео-націю та контр-еліту

Наш нинішній гість нічного чаювання – філософ, письменник, перекладач та викладач Києво-Могилянської академії Володимир Єрмоленко. Він сам випускник Могилянки та Центрально-Європейського університету (Будапешт). Нині – уже доктор наук. І навіть колега: автор та ведучий програми "Громадське.Світ".

Його перша книга вийшла ще у 2011 році – "Оповідач і філософ Вальтер Беньямін" (вид-во "Критика" за підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету). Про творчість Вальтера Беньяміна — німецького письменника, філософа, соціолога, інтелектуала. Володимир Єрмоленко – автор збірки філософських есеїв "Далекі близькі" (2015) та роману "Ловець океану: Історія Одіссея". Але з огляду на історичні та людські виклики моменту нашого чаювання, цікивими будуть думки пана Єрмоленка як автора найновішої книги "Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть". Далі зацитуємо критику: ця книга Єрмоленка про "концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції", які "продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи, живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів".

Про віру в отаманів, месій та інші концепції "українського чуда"; про емоційне та раціональне; про реваншизм, контрреволюцію та прагматизм люмпену та майже невидимого середнього класу; про неонацію та контреліту; про iQ та механізми демократії в "совку". Про все це чаюватимемо о 23:10 з Володимиром Єрмоленком.

Попередній матеріал
За європейською технологією: на Черкащині впроваджують сучасні методи саджання лісу
Наступний матеріал
Боєць має бути універсальним: нацгвардійці визначають найкращого на "чотириган"-марафоні
Loading...

"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен групи "Нумер 482" Віталій Кириченко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор і співвласник веб-студії Vintage Web Production Євген Кудрявченко на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор-художній керівник Київського академічного Молодого театру Андрій Білоус на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": аеророзвідниця першої штурмової роти ДУК ПС Галина "Перлинка" Клемпоуз на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": художниця Алевтина Кахідзе в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": примадонна української оперети Ася Середа-Голдун в ефірі "5 каналу"