Андрій Білоус
Андрій Білоус Facebook

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор-художній керівник Київського академічного Молодого театру Андрій Білоус на "5 каналі"

Читайте по-русски
Почаюємо про те, чому "весь світ – театр", а на глобусі України – ще й театр абсурду; про діалоги культури з безкультурним плебсом і що з цього виходить; за чим сьогодні йдуть у театр і що виносять, і чого чекати після постмодернізму

Наш нинішній гість очолює театр з понад сторічною історією та філософією самого Леся Курбаса – Київський академічний Молодий театр. І директор, і художній керівник Андрій Білоус завітає почаювати. А ще він режисер та актор.

У Молодому театрі, де Андрій Білоус керманить з 2012 року, працюють аж три сценічні простори (крім головної сцени ще й камерна та мікросцена). І тепер театр грає все: від світової класики і до наймодерніших експериментів.

Сам Андрій Білоус мав раніше власну театральну майстерню і встиг "порежисерити" в Навчальному театрі університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, Севастопольському театрі російської драми, Київському театрі драми і комедії на Лівому березі, театрі "Ательє 16", столичному театрі для дітей на Липках, в Миколаївському театрі драми і музичної комедії, Новому драматичному театрі на Печерську.

А ще з 1995 року Андрій Білоус знявся в десятці художніх стрічок. За роль у фільмі "Мамай" (реж. О.Санін) відзначений державною премією імені Олександра Довженка (2004). А ще – лауреат премії "Київська пектораль" (2004, 2005, 2011), переможець конкурсу "Бієнале актуальних мистецтв" (2005).

А тим часом команда Молодого театру продовжує (традиційно) збирати театральні нагороди.

З Андрієм Білоусом поговоримо, чому "весь світ – театр", а на глобусі України – ще й театр абсурду; про діалоги культури з безкультурним плебсом і що з цього виходить; за чим сьогодні йдуть в театр і що виносять, і чого чекати після постмодернізму; і як вдається застосовувати мудрість діда: "Бика треба боятися спереду, бо вдарить рогами. Коня – ззаду, бо може вдарити копитами. А дурнів треба остерігатися з усіх боків".

Хто його знаю, куди зачаюємо. Як звично – зустрічаємося о 23:10

Попередній матеріал
В Одесу прибув борт з 10-ма пораненими армійцями: одного доправили одразу в реанімацію
Наступний матеріал
Презентація попереднього аналізу виборчих фондів кандидатів у Президенти України – відео
Loading...

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор Google Україна Дмитро Шоломко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": режисер театру і кіно Максим Голенко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": актор і кінопродюсер Олег Щербина в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": гід, фотомодель і блогерка Хельга Топольська в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": художник Сергій Коляда в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен групи "СКАЙ" Олег Собчук в ефірі "5 каналу"