Саджанці
Саджанці 5 канал

За європейською технологією: на Черкащині впроваджують сучасні методи саджання лісу

Читайте по-русски
За словами лісників, тепер приживаються майже 100% саджанців

На Черкащині впроваджують сучасні методи саджання лісу. Лісівники та школярі висаджують сіянці у спеціальних контейнерах, за допомогою сучасного приладдя. Запозичили технологію – у європейських колег. Переконують, тепер приживаються майже 100% саджанців.

Замість шкільної форми – капелюхи та жилети. Школярі на день стали лісівниками. Завдання – посадити 3 тис. сіянців дуба: "Ми проходили тему "Дуб із закритою кореневою системою". Сьогодні на практиці будемо саджати цей дуб".

Так званий меч Колесова, за допомогою якого раніше саджали молоді дерева, тепер лише експонат для фотографій. Нині ямки роблять спеціальним приладдям – саджанець занурюють у землю через спеціальну трубку.

"Ми засовуємо гільзу в дірку, витягуємо поліетиленовий пакет, дістаємо гільзу. Ми притрушуємо, щоб повітря проходили до саджанця", – демонструє учасниця акції Анна Диченкова.

Найменшому учаснику – 8 років. Олег Щербатюк переконує, за останні 2 роки самостійно посадив невеликий дубовий лісок: "Я люблю гуляти в лісі, коли приїжджаємо, щоб їсти шашлики… Ось звірятам не буде чого їсти, ми посаджаємо, і буде дуб, і будуть кабани їсти".

Сіянці вирощують в лісництві відразу в поліетиленових контейнерах, щоб під час пересаджування не пошкодити кореневу систему.

"При посадці дерев із закритою кореневою системою приживленість може бути навіть 100%. Ці дуби мають набагато більшу енергію росту. Як показує практика, ми за допомогою отакої посадки, цих сучасних технологій, маємо посадковий матеріал у 4 роки такої ж висоти, яку б ми мали по старих методах у 6-7 років", – хвалиться лісничий Олексій Островський.

Цього сезону на Черкащині на тисячі гектарах посадили майже 10 млн молоденьких сосен, горіхів і дубів. Залучили до цього майже 3 тис. школярів. Зараз висота молодих дубів лише 15 см, через 10 років вони будуть заввишки 2 м, а справжнім лісом стануть лише через 120 років.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Злі "крокодили" в повітрі: як проходять маневри бойових гелікоптерів Мі-24
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": філософ, письменник, перекладач та викладач Володимир Єрмоленко в ефірі "5 каналу"
Loading...

Рівень моря піднявся майже на 3 см: стало відомо, як швидко тануть льодовики світу

Нестерпний сморід 24/7: на Київщині селяни потерпають від підприємства-забруднювача

Екологія передусім: у Грузії заборонили використання пластикових пакетів

На Хрещатику масово гине каштан: як влада рятуватиме символ Києва та чи можливо це взагалі

Львів з квітня відмовляється від пластикових пакетів: що у місті вигадали натомість

Леонардо Ді Капріо опублікував у себе в Instagram знімок українського фотографа – реакція митця