Виставка ляльок
Виставка ляльок 5 канал

"Їх привозили королевам": унікальна виставка ляльок відкрилася в Одесі – вбрання експонатів вражають

Читайте по-русски
За вбранням, прикрасами та зачісками ляльок можна вивчати минуле, переконана колекціонерка

В Одесі відкрилася унікальна виставка ляльок. Тут є старовинні, авторські та колекційні експонати, які збирали з різних країн світу. Авторка виставки прагнула показати, що порцелянове обличчя здатне розповісти багато цікавого. Що саме - дізнавалася Ольга Дунська.

Лікар - за фахом, а за покликанням - ляльковий колекціонер. Олена Філіппова почала захоплюватися порцеляновими іграшками з дитинства. Разом із бабусею шукали моделі суконь у жіночих журналах, з яких потім шили вбрання для ляльок.

"Що могла робити радянська дівчинка? З якихось клаптиків тканини, що залишались від шиття моєї бабусі чи щось інше, ми робили одяг, який був у дорослих журналах мод, перша Бурда, яка з'явилася в наших умовах і ми намагалися копіювати одяг для ляльок", - пригадує Олена Філіппова, авторка виставки.

Нині колекція Олени налічує сотні ляльок - серед яких ексклюзивні: німецькі, французькі та американські. У кожної - своя особлива риса. Наприклад, цю звати Роум, вона зі США.

Ляльки - повноцінна історична енциклопедія, переконана колекціонерка. За їхнім вбранням, прикрасами та зачісками можна вивчати минуле. Наприклад, одні з експонатів - рудоволосі панянки - персонажі німецького фольклору.

"Цей зв'язок ми можемо простежити завдяки тому, що ляльки Середньовіччя, які збереглися, особливо з епохи Ренесансу, яких ми можемо побачити, навіть у живописі, можна побачити, що лялька стає інструментом, який розповсюджує моду. Ляльок привозили до своїх королев, графинь посланці з інших країн і ця лялька була, як своєрідний журнал мод", - пояснює авторка виставки.

За фасоном вбрання можна також вгадати епоху, яку представляє лялька.

Колекціонерка не лише шукає цінні екземпляри, а й реставрує їх, вартість деяких ляльок - сягає сотні євро.

"Це як маленький міні-театр, тут стільки сцен з життя, сцен з казок, з сьогодення, минулого, майбутнього, я занурилася в якусь цікаву атмосферу. Мені сподобалося абсолютно все, вони такі різні, самобутні, мені здається, дуже багато унікальних експонатів, чудова виставка, спасибі Одесі, я з Тбілісі і рада, що потрапила на виставку", - ділиться враженнями Ната Звіадаце, відвідувачка.

Найбільше зацікавилися ляльковою виставкою дівчата.

"Мені чомусь блондинки подобаються, у них найкрасивіші особи, веснянки часто, сукні найкрасивіші", - коментує Ліза Алексенко, відвідувачка виставки.

Долучитися до високої моди та створити одяг для ляльки можуть і діти. Після завершення виставки в музеї планують провести конкурс на краще вбрання.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Святковий настрій на колесах: як автівка оператора "5 каналу" стала зіркою соцмереж
Наступний матеріал
Новий Рік під загрозою: як світ готується зустрічати 2020-й та чому деякі країни відмовляються від святкування
Loading...

У Мистецькому арсеналі створили виставку втрачених культурних артефактів – історії експонатів

В Україні створять реєстр втрачених предметів культурної спадщини – Бородянський

"Отаман-3" та новітній Ан-178: у Києві відкрилася масштабна виставка зброї – репортаж

У Києві стартувала міжнародна виставка "Зброя та безпека" – що особливого представили

"Українки, які створили державу" – в Будинку уряду відкрили незвичайну виставку, присвячену жінкам

"Фактор свободи": на Хрещатику відкрили виставку про Мазепу, Петлюру та Бандеру – включення