Виставка в Будинку уряду
Виставка в Будинку уряду 5 канал

"Українки, які створили державу" – в Будинку уряду відкрили незвичайну виставку, присвячену жінкам

Читайте по-русски
Нині Україна посідає 105-те місце в світі за кількістю жінок у владі

Дисидентки-шестидесятниці, феміністки та політикині. В Будинку уряду презентували виставку "Жіноче століття: українки, які створили державу". Про таке повідомляє "5 канал".

Героїні виставки – українські жінки, які зробили значний внесок у розвиток української політики та впливали на суспільні процеси на початку та всередині ХХ століття.

Серед 22 постатей – дисидентка та правозахисниця Ірина Стасів-Колинець, яка захищала українських політв'язнів СРСР, письменниця Соломія Павличко, віце-президент Союзу українок в США Марта Богачевська-Хом'як, шістдесятниця, яка пройшла табори суворого режиму в СРСР Надія Світлична та перша організаторка феміністичного руху в Україні Наталія Кобринська.

Автори виставки кажуть: згадкою про ці постаті хотіли привернути увагу до питання гендерної рівності в українському парламенті та загалом у політиці. Нині Україна посідає 105-те місце в світі за кількістю жінок у владі.

Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань політики, каже: "На 9 % зросла кількість жінок у парламенті. Це дуже позитивно. Із 12 до 21. Ми зараз приблизно на середньому рівні по країнах Європейського Союзу. Але я не можу сказати, що це та стеля, біля якої ми маємо зупинятися".

Співавторка виставки Ольга Коваль говорить: "Ми оцінювали їхній вклад у становлення української державності. Багато в цьому списку є дисиденток, які своєю свободою платили власне за Україну. Вони боролися не лише за гендерні права, а й узагалі. Тому що гендерна рівність є невід'ємною запорукою демократичної держави".

Своєю чергою Олександра Голуб, співаторка виставки і голова ГО "Ліга захисту жінок", каже: "Ми зробили виставку про жінок, які творили українську державу, щоб зруйнувати міф про те, що жінки були в тіні чоловіків і не були жодним чином причетні до процесів державотворення. Хоча, як ми бачимо, це абсолютно міф і неправда. І коли ми шукали героїнь для нашої виставки, ми побачили, що ці історії жіночі просто вражають".

Як повідомляв 5.UA, у серпні на Хрещатику відкрили виставку про Мазепу, Петлюру та Бандеру. 

Попередній матеріал
"Це поставить під загрозу життя мирних мешканців": Геращенко гостро відреагувала на розведення військ на Донбасі
Наступний матеріал
Як нардепів притягуватимуть до відповідальності після зняття з них недоторканності – подробиці
Loading...