Фотовиставка "Повертаємо своє"
Фотовиставка "Повертаємо своє" 5 канал

Ціна повернення свого: в Києві відкривалася фотовиставка до 5-річчя звільнення міст сходу

Читайте по-русски
Зруйновані терористами будівлі, блокпости, які після втечі залишали російські найманці, діти на українській техніці та військових, які звільняли українські міста – все це на світлинах

"Повертаємо своє" – під таким гаслом в Україні стартувала інформаційна кампанія до п'ятиріччя визволення окупованих міст Донбасу. Програму заходів презентували Інститут національної пам'яті та Національний музей історії України у Другій світовій війні. У межах кампанії відкрилася фотовиставка. Заплановані також презентації документальних фільмів, відкриття виставки артефактів та меморіальних дощок загиблим у російсько-українській війні. Подробиці – від Євгенії Китаївої.

До п'ятої річниці визволення міст на сході України в центрі столиці презентували 16 фотографій під гаслом "Повертаємо своє". На світлинах зображені п'ять міст під час їхнього повернення під контроль українській армії.

Зруйновані терористами будівлі, блокпости, які після втечі залишали російські найманці, діти на українській техніці та обличчя військових, які звільняли українські міста – все це на презентованих фотографіях.

На виставці присутні й військові, і ветерани. "Пісня" на схід вирушив з Майдану. Був сотником. У березні 2014-го разом із побратимами зрозумів, що починається війна. Із сотника він перетворився на командира взводу і під керуванням генерала Кульчицького вирушив на схід – під Слов'янськ.

Військовослужбовець згадує: "Ми просто навколо Слов'янська загнали сепаратистів всередину. І виснажували їх, оточували їх, допоки вони самі не почали втікати".

Також "Пісня" пригадує, як місцеві у Слов'янську раділи звільненню: "Я тоді якраз і побачив визволений Слов'янськ, побачив людей, побачив, що там сталося. І ви знаєте, сама злість пропала. Я побачив людей бідних, які просто попали в біду. Де не повернешся, тобі люди махають. Машиною чи на броні їдемо – махають. Настільки весело було. Настільки масово і настільки приємно".

Бої за Слов'янськ, Краматорськ і Бахмут – тодішній Артемівськ – точилися три місяці. Саме в перші дні липня 2014-го їх вдалося звільнити. Наприкінці того літа сюди перекинули підрозділ, у якому служив Олександр Терещенко. Тоді – військовий 79-ї бригади, а нині – заступник міністра у справах ветеранів.

Сміється: "Досі не можу забути відчуття, коли ми їхали на БТРах з українськими прапорами, і коли бабусі нас виходили хрестили, діти махали. Пам'ятаю, як один чоловік біг з кавуном, доганяв БТР і таки закинув нам того кавуна".

"Повертаємо своє" – під таким гаслом в Україні стартувала інформаційна кампанія до п'ятиріччя звільнення окупованих міст Донбасу. Окрім фотовиставки заплановані презентації документальних фільмів, відкриття виставки артефактів, меморіальних дощок загиблим у російсько-українській війні та музею "Спротив українського Донбасу" у Дружківці, що на Донеччині.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Дмитро Кулеба – ексклюзивне інтерв'ю в програмі "Інформаційний вечір" – відео
Наступний матеріал
"Тихий реванш "позавчорашніх", на який Зеленський йде свідомо" – політоглядач припустив, чому повертаються соратники Януковича
Loading...

Повернення миру на Донбас: Зеленський і Меркель провели телефонну розмову

Порошенко і Фріланд обговорили погіршення ситуації на Донбасі і посилення санкцій проти Росії

Окупанти на Донбасі в односторонньому порядку скасували режим "тиші" – штаб ООС

Донбас можна повернути за 5 років – радник Зеленського

Домовлятися мають США і Британія: в Зеленського не знають, як взяти під контроль російсько-український кордон

У Зеленського визнали, що не мають можливості швидко закінчити війну