5 канал

"Я таке бачила лише в кіно!": у Харкові відкрилася виставка дитячих малюнків середини ХХ століття

Читайте по-русски
В експозиції близько 70 екземплярів. Час створення – від 40-х до 70-х років минулого століття

Поринути у дитинство за допомогою незвичайної виставки, яка відкрилася у Харкові. Експонати – дитячі малюнки 1940-1970 років минулого століття. Про те, чим вони відрізняються від творчості сучасних дітей – дивіться у матеріалі "5 каналу".

Квіточки, будиночки, ракети – ці малюнки Наталя Саліна отримала в подарунок від друзів у садочку, коли їй було 6 років. В особистому архіві жінки вони зберігалися понад півстоліття. Нині – це експонати виставки архівного дитячого малюнка.

"У мене і в дітей, в цій же скрині їхні малюнки зібрані, і тому я іноді передивляюся, Думаю – це ж треба, це стільки ж років", – сміється учасниця виставки.

Дитячі малюнки, яким не один десяток років, збирала для виставки Юліта Ран. На пошуки у жінки пішло більше трьох місяців, адже дитяче мистецтво, на відміну від дорослого, не каталогізоване. Тож шукала по дитячих бібліотеках, ізостудіях та в приватних архівах.

"Дуже часто було так, що ти звертаєшся до когось, там кажуть, що або нема, або ми не можемо нічого дати. Були такі приватні колекціонери, які сказали – так, в нас є, але ми вам не дамо. Більше за все мені допомогла ізостудія "Жар-птиця". У них був архів. Студія існує з 71-го року і в них зберігся архів із самого початку студії. Вони дали багато малюнків", – розповідає кураторка виставки "Архів дитячого малюнка" Юліта Ран.

В експозиції близько 70 екземплярів. Їхнім Авторам від 5 до 17 років. Час створення – від 40-х до 70-х років минулого століття.

У малюнках дітей попередніх десятирічь переважає соціальна тема. А сучасні діти своєю творчістю насамперед розповідають про себе, пояснює автор ідеї виставки та керівник образотворчої студії Микола Коломієць.

"Який би малюнок не взяти, – пікнік, наприклад, або сцена в лікарні, гра дитяча, – це все якась колективна дію. Нині ж дитина – більш індивідуаліст. Вона скоріше розповідає не про групу людей, в якій знаходиться, а про себе і про якісь свої маркери індивідуальності", – розмірковує куратор виставки "Архів дитячого малюнка" Микола Коломієць.

Виставку архівного дитячого малюнка в Харкові влаштували вперше. Далі у планах організаторів – створення каталогу картин юних митців. Роздивитися цікаві знахідки з минулого можна до кінця жовтня.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьсменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео
Наступний матеріал
З глини, соломи та дерева – за $20 тис: як мешканець Дніпра побудував енергонезалежний екобудинок
Loading...