'Спецвантаж'
'Спецвантаж' "5 канал" / Ганна Рибалка

В Україні створять реєстр втрачених предметів культурної спадщини – Бородянський

Читайте по-русски
У Мистецькому арсеналі презентували проект "Спецвантаж"

В Україні планують створити реєстр втрачених предметів культурної спадщини – картин, зниклих під час Другої світової війни та творів, втрачених під час окупації Криму. Про це заявив міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський, передає кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

У Мистецькому арсеналі презентували проект "Спецвантаж". Вперше пам'ятки культури, які вдалося повернути додому, зібрані в одному місці. Пусті рамки та коробки символізують місця, де мали б бути шедеври світового мистецтва.

"Ми розпочинаємо велику роботу з того, щоб ми почали формувати реєстр втрачених цінностей і почали системну роботу з повернення", – заявив міністр.

Він наголосив, що серед загальної маси цінностей, які за часів нацистської окупації були вивезені з території Радянського Союзу, 55% становили раритети, вивезені з території України.

"(Тоді – ред.) Німеччина вивозила культурне надбання України, Росія сьогодні це робить в Криму", – заявив міністр.

'Спецвантаж'
/
'Спецвантаж'
'Спецвантаж'
/
'Спецвантаж'
'Спецвантаж'
/
'Спецвантаж'
'Спецвантаж'
/
'Спецвантаж'

Бородянський також нагадав, що станом на 1 січня 2014 року в АР Крим діяло 35 музейних закладів, у яких зберігалося 928 тисяч предметів державної частини музейного фонду України.

Як повідомляв 5.UA, на Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили масштабну інтерактивну виставку про все найкраще в Україні – просто в колишньому багажному відділенні.

Попередній матеріал
Із законопроєкту про неповернення "ПриватБанку" зникла важлива правка, узгоджена з МВФ – ЗМІ
Наступний матеріал
У 2025 році Європа запустить складальник космічного сміття
Loading...