Спіральна галактика
Спіральна галактика NASA

У 2025 році Європа запустить складальник космічного сміття

Читайте по-русски
Оцінна вартість проєкту становить 129 мільйонів доларів США

Європейське космічне агентство підписало з швейцарським стартапом ClearSpace договір про запуск в 2025 році апарату для боротьби з космічним сміттям. Супутник повинен буде звести з орбіти велику частину ракети Vega, яку запустили ще в 2013 році, що стане першою такою реалізованою місією, йдеться в повідомленні організації.

Активне використання навколоземного простору в останні десятиліття призвело до появи великої кількості космічного сміття на орбіті планети. Всього за оцінками вчених сьогодні навколо Землі обертається понад півмільйона некерованих об'єктів розміром понад сантиметри.

Продовження накопичення уламків супутників і частин ракет на орбіті може стати серйозною проблемою для безпеки вже працюючих апаратів і виведення нових. У зв'язку з цим багато компаній, причому як стартапи, так і державні космічні агентства, розроблюють плани з очищення навколоземного простору. Однак поки жодна з таких програм не була реалізована.

Європейське космічне агентство планує стати першою організацією, яка здійснить такий задум, що підтверджується опублікованою інформацією про підписання контракту з компанією ClearSpace. Місія під назвою ClearSpace-1 повинна буде в 2025 звести з орбіти шматок ракети Vega масою в сто кілограм, який перебуває в космосі з 2013 року. Він залишився після запуску європейського супутника дистанційного зондування Землі Proba-V.

Згідно з угодою, співробітники стартапу ClearSpace, заснованого групою досвідчених дослідників проблеми космічного сміття з Федеральної політехнічної школи Лозанни, зможуть подати остаточний варіант проєкту протягом декількох місяців, а його реалізація розпочнеться в березні 2020 року. Оцінна вартість проєкту становить 129 мільйонів доларів США, це повинно покрити як розроблення, так і запуск створеного апарату.

Перший апарат з очищення орбіти має звести мішень разом з собою, після чого вони обидва згорять в атмосфері Землі. В майбутньому планується створення багаторазових апаратів, здатних прибрати кілька уламків, не руйнуючись.

Як повідомляв 5.UA, сортувати сміття змалечку вчать дітей у Рівному. Традицію правильно утилізувати відходи запровадили в одному з дитячих садків міста. Для цього в закладі встановили спеціальні контейнери для збору сміття.

Дивіться фотогалерею за темою:

Історія, що твориться на наших очах: SpaceX вперше здійснила повторний запуск ракети у космос

Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
SpaceX Falcon 9
/
SpaceX Falcon 9
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX

Попередній матеріал
В Україні створять реєстр втрачених предметів культурної спадщини – Бородянський
Наступний матеріал
Рябошапка: У справі Шеремета затримані лише виконавці, треба ще знайти організаторів
Loading...

У Рівному малюків із дитсадочка вчать сортувати сміття: як відбувається навчання – сюжет

"Цього треба максимально позбуватися": як попри мороз підводні мисливці прибирають дно Дніпра

"Я прибрав, твоя черга": кияни вийшли на берег Дніпра прибирати сміття

Задимленість на лівому березі Києва: до з'ясування причини залучили МОЗ

Канадці навчилися виробляти пальне зі сміття

Утилізація сміття вдома: з чого почати, що здати на перероблення та чому це важливо