"Отаман-3" та новітній Ан-178: у Києві відкрилася масштабна виставка зброї – репортаж

Виставка "Зброя та безпека-2019" у Києві 5 канал
На виставці представлено 400 компаній із 16 країн світу. Комп'ютеризація техніки – провідний тренд цьогорічної експозиції

Понад 400 компаній із 16 країн світу представляють новинки військової техніки на восьмій міжнародній виставці "Зброя та безпека" у Києві. У перший день виставки Міністерство внутрішніх справ та ДП "Антонов" підписали меморандум про виготовлення 13 літаків для надзвичайників та нацгвардії. Євгенія Китаїва розповість більше.

Сучасний бронетранспортер "Отаман-3" – це новітня розробка, яку вперше демонструють на загал. Створювали машину для потреб Збройних Сил у спільній кооперації 16 українських компаній. Щоби врахувати всі виклики і загрози на фронті, розробники проводили консультації з армійцями.

Олег Висоцький, керівник науково-виробничого об'єднання "Практика", говорить: "Допомогли нам розробити, придумати, оснастити офіцери, які воювали на фронті. Тобто це вже не тільки наші ідеї, це також ідеї людей, які там були. Вони приїхали і сказали, нам потрібно ось це. Такої машини немає у нашого ворога східного".

Виставка "Зброя та безпека-2019" у Києві
Виставка "Зброя та безпека-2019" у Києві5 канал

"Отаман-3" повністю комп'ютеризований та оснащений новітньою системою навігації. Залежно від поставлених цілей, він може нести різне озброєння і стати базою для самохідної артилерійської установки.

"Оснащена всім необхідним всередині, щоб забезпечити безпеку бійця. Найголовніше сьогодні – не просто приїхати на поле бою, а повернутися звідти живим. І ми цією машиною це забезпечуємо", – говорить Олег Висоцький.

Ноу-хау розробників – шоломи з окулярами доповненої реальності, якими обладнані місця для десанту в бронетранспортері.

"Шолом складається з окулярів доповненої реальності, які ви вдягаєте, і саме шолому з кабелем. Ось це є базова наша система. У цьому інтерфейсі я можу, просто повертаючи голову, бачити стрім із камер, які встановлені назовні", – розповідають розробники.

Комп'ютеризація техніки – провідний тренд. Кабіну пілотів у багатоцільовому гелікоптері МІ-8МСБ переобладнали на сучасний лад.

Дмитро Юрченко, начальник конструкторського бюро пілотажно-навігаційного оснащення "Мотор Січ", каже: "У новому вигляді, в цифровому. Тут все адаптовано і переведено в цифровий вигляд. У вас немає 20 індикаторів і незрозуміло куди дивитися – у вас є один екран, на якому все компактно і зрозуміло".

Для зручності армійців вертоліт обладнали й системою нічного бачення. Усі індикатори в кабіні пілотів можна перемкнути на такий режим, а за допомогою спеціальних окулярів бачити всю панель і кермувати гелікоптером.

"Окуляри нічного бачення виконані для того, щоб у нічний час можна було виконувати польоти і ніщо не підсвічувалось, не сигналізувало про наявність вертольота в небі і ніщо не видавало його", – говорить Дмитро Юрченко.Серед учасників виставки й Держпідприємство "Антонов". Саме з ним Міністерство внутрішніх справ підписало меморандум на виготовлення 13 літаків Ан-178 для бійців Нацгвардії та рятувальників ДСНС. Це перші літаки цього виробника без російських комплектувальних.

Виставка "Зброя та безпека-2019" у Києві
Виставка "Зброя та безпека-2019" у Києві5 канал

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков говорить: "Отакий красень, який буде поставлятися в Україні вперше. Це українська новітня розробка. Зараз маємо лише один такий екземпляр льотний. 9 літаків буде для потреб служби надзвичайних ситуацій, чотири літака – для націоналньої гвардії".

Загалом у виставці взяли участь понад 400 компаній із 16 країн світу.

Євгенія Китаїва, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Отрута в окулярах і фотокамера в перстні: топ найкрутіших шпигунських ґаджетів Холодної війни
Наступний матеріал
"Формула Штайнмаєра", розмова з Трампом та антураж із бургерів: основні заяви з рекордно довгого прес-марафону Зеленського – включення
Loading...