Отрута в окулярах і фотокамера в перстні: топ найкрутіших шпигунських ґаджетів Холодної війни

Шпигун, агент Depositphotos
У 40-90-ті роки між США та Радянським Союзом йшла так звана Холодна війна. Головною зброєю тоді була інформація, яку намагалися здобути будь-яким способом. 5.ua зібрав для вас топ-5 шпигунських пристроїв, якими тоді користувалися спецагенти

Камера в наручному годиннику

Годинник Steineck A-B-C з'явився на світ 1949 року. До його створення ФРН привернув співробітників Steinheil – знамениту мюнхенську компанію з виробництва оптики і фототехніки. Цей годинник використовувався для офіційного шпіонажу.

Пізніше у 1960 році за допомогою професіоналів з NAGRA, компанії, що займалася виробництвом аудіоапаратури для телебачення, з'явилися перші годинники із вбудованим мікрофоном.

Такий годинник вмить став хітом серед європейських і американських спецагентів.

Шпигунський годинник
Шпигунський годинникколаж 5.ua

Мінікамера у ґудзику

Перша розроблена камера на Красногорському механічному заводі ховалася на шиї агента, а її об'єктив був замаскований під прикрасу затиску для краватки. Незважаючи на те, що сам факт наявності у радянської людини химерного затиску для краватки повинен був викликати підозру в оточуючих, камера була популярною серед шпигунів.

"Аякс-12" був більш непомітний: фотоапарат знаходився в підкладці пальто, а його об'єктив виглядав як звичайний ґудзик. До середини 1970-х рр. подібний верхній одяг стали використовувати не тільки радянські агенти, але і представники ЦРУ і MI6.

Шпигунська камера
Шпигунська камераколаж 5.ua

Підслушка в черевиках

На початку 1960-х рр. радянські розвідники отримали у своє розпорядження черевики з передавачами, захованими в підборах. Щоб прослуховувати конкретні локації, шпигунам потрібно було просто спокійно прогулюватися поблизу.

Ідею швидко підхопила румунська спецслужба Секурітате, агенти якої навіть вбудували подібну апаратуру у взуття американського дипломата (посилка з черевиками, замовленими в Англії, була перехоплена на пошті).

Шпигунський пристрій прослуховування
Шпигунський пристрій прослуховуванняколаж 5.ua

Окуляри з отрутою

В арсеналі ЦРУ 70-х рр. минулого століття були окуляри із вмонтованим у дужку контейнером з отрутою для самоліквідації агента. Шпигун міг спокійно перекусити оправу окулярів і випустити отруту – цианістий калій. Це був спосіб уникнути в'язниці або жахливих тортур у разі захоплення ворогом.

Такою мініатюрною ампулкою із сильною отрутою, вмонтовану в дужку окулярів, був забезпечений завербований американською розвідкою в Португалії співробітник апарату військового аташе при посольстві СРСР Геннадій Сметанін.

Шпигунські окуляри з отрутою
Шпигунські окуляри з отрутоюколаж 5.ua

Фотоапарат-перстень

Дизайнер Джампаоло Ферро зробив тільки 20 камер GF81 у формі перстнів, вони ж "чудо-камери", які були одними з найменших камер в історії.

Камера в кільці знімала на плівку у 8 міліметрів шириною. Нині такі перстні ще можна купити на аукціонах. Орієнтовно така камера коштуватиме $25 тисяч. Колекціонери впевнені, що такі унікальні речі із золота 585-ї проби не можуть коштувати дешевше.

Шпигунський перстень-камера
Шпигунський перстень-камераколаж 5.ua

Також можна переглянути відео про шпигунські ґаджети Джеймса Бонда:

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що на Львівщині контррозвідка викрила шпигунський тандем, який працював на Росію.

Також дивіться фотогалерею за темою:

"Смартфон майбутнього" – чи залишиться у гаджета екран

/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього

Попередній матеріал
День рятувальника в Україні: як надзвичайники та собаки рятують життя людей попри сніг, ворожі кулі, вогонь та небезпеку завалів – відео
Наступний матеріал
"Отаман-3" та новітній Ан-178: у Києві відкрилася масштабна виставка зброї – репортаж
Loading...