infortunisticanova.it

Як обрати сімейного лікаря: МОЗ розробило покрокову інструкцію

Українці вже зараз можуть шукати собі лікаря первинної ланки

Обрати фахівця можна незалежно від місця реєстрації пацієнта, його проживання чи сплати за обслуговування. При цьому приписна кампанія пацієнтів до лікарів вже триває в пілотному режимі. Про таке повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я

"Тепер медична допомога не прив'язана до місця прописки, проживання чи розміру хабара. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після того, як закон №6327 підпише Президент", – йдеться в повідомленні. 

Як обрати сімейного лікаря:

Крок 1. Головним принцип, за яким потрібно обрати терапевта чи сімейного лікаря – власне бажання пацієнта обслуговуватися саме в цього конкретного спеціаліста. Якщо спеціаліст, у якого пацієнт обслуговувався дотепер, влаштовує, то угоду можна укласти з ним. Якщо ж пацієнт хоче лікуватися в іншого лікаря, при пошуку нового спеціаліста варто врахувати рекомендації родичів, знайомих. Також інформацію про лікарів первинної ланки можна отримати безпосередньо в реєстратурі медзакладу або в місцевому відділі охорони здоров'я.

Крок 2. Далі на черзі – укладання декларації з лікарем. Заклади первинної меддопомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. При цьому декларація підписується безстроково. З іншого боку, якщо пацієнту не сподобалося обслуговування у фахівця, він у будь-який час може укласти угоду з іншим лікарем.

Для укладення угоди знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для підписання декларації з педіатром – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Крок 3. Лікар вносить дані пацієнта в систему і роздруковує декларацію у двох примірниках (один із них залишається у пацієнта), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

У МОЗ наголошують, що перед підписанням  потрібно уважно перевірити декларацію

"Декларація з'явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з'явиться у системі", – йдеться у повідомленні МОЗ. Зразки декларації доступні за посиланням.

Крок 4. На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна – інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо пацієнту знадобиться допомога, а він знаходиться в іншому місті, то можна звернутися до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Виняток можуть складати ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей. До лікаря первинної ланки пацієнт може звертатися з будь-якими питаннями, пов'язаними із здоров'ям. У разі своєчасного звернення більшість проблем із здоров'ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму "Доступні ліки" (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Також у МОЗ закликають українців не давати гроші за обслуговування в державних та комунальних закладах охорони здоров'я. У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір.

Планується, що
  • у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта,
  • у 2019 – 450 грн.
"Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740000 грн до 1000000 грн у 2018-му та від 900000 до 1200000 грн у 2019-му. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів – видатки практики, все інше – зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів)", – повідомили у МОЗ. За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити держава.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Смертельна ДТП: на трасі під Житомиром зіткнулися мікроавтобус та маршрутка
Наступний матеріал
Активіст про рейдерське захоплення військового аеродрому в Одесі: міська влада із злочинцями послідовно ділить місто
Loading...
Згідно з медреформою, один лікар не може мати більше 2 тис. пацієнтів – заступник Супрун

Згідно з медреформою, один лікар не може мати більше 2 тис. пацієнтів – заступник Супрун

"Тепер не загубиться": МОЗ анонсує нові лікарські рецепти

"Тепер не загубиться": МОЗ анонсує нові лікарські рецепти

В МОЗ опублікували перелік ліків, які не рекомендовано вживати дітям

В МОЗ опублікували перелік ліків, які не рекомендовано вживати дітям

Медична реформа: чи буде держава покривати стоматологічні послуги українцям

Медична реформа: чи буде держава покривати стоматологічні послуги українцям

МОЗ: Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця

МОЗ: Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця

"Доступні ліки": у МОЗ розповіли, як держава забезпечуватиме українців безкоштовними медпрепаратами

"Доступні ліки": у МОЗ розповіли, як держава забезпечуватиме українців безкоштовними медпрепаратами