Ліки, вакцина від ботулізму та правця
Ліки, вакцина від ботулізму та правця МОЗ

МОЗ: Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця

  Тільки цього року в Україні зареєстрували 108 випадків ботулізму та 13 – правця

  Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні передав українському МОЗ 150 доз вакцин проти ботулізму та 200 доз проти правця. Усі ліки – європейського виробництва, повідомляє прес-служба відомства.

  Як передбачається, надана кількість ліків, які Україна отримала як гуманітарну допомогу, повністю покриє потребу населення на наступне півріччя.

  Нині ж МОЗ працює над тим, щоб включити закупівлю ліків для хворих на дифтерію, правець, сказ, ботулізм, малярію та інші небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, у централізовані державні закупівлі вже цьогоріч.

  "Для цього ми підготували розрахунки до бюджетної програми закупівлі медикаментів для хворих на ці інфекційні захворювання. Централізована закупівля таких ліків стане можливою після внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік", – уточнили в МОЗ.

  Зауважимо, що лише цього року на ботулізм в Україні захворіли 108 людей. А найбільш ефективним способом уникнути ботулізму є дотримання правил безпеки: треба уникати споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості. До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки вона могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічну обробку. 

  У відомстві також нагадали, що правець – гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Від важких форм захворювання смертність сягає більше 50%. Цього року в Україні зареєстрували 13 випадків правця.

  Попередній матеріал
  Вбивство Кеннеді: у США вперше розсекретили документи з Нацархіву
  Наступний матеріал
  "Прощіталісь малєнько": вугілля з окупованого Донбасу Росія купує за безцінь
  Loading...