Ботулізм
Ботулізм 5 канал

Небезпечні ласощі: у Луцьку родина потрапила до лікарні з ботулізмом

Напередодні батьки та 12-річний хлопець їли м’ясний паштет домашнього приготування

У Луцьку ціла родина потрапила до інфекційної лікарні із діагнозом "ботулізм". Першим госпіталізували 12-річного хлопця, а згодом за допомогою до медиків звернулися і його батьки, передає "5 канал".

Як з'ясувалося, напередодні усі вони їли м’ясний паштет домашнього приготування. У тяжкому стані хлопця поклали у відділення реанімації, нині його стан поліпшився.

Зі слів медиків, загрози життю немає і його батькам. Усім відразу ввели сироватку проти ботулізму. Лікарі наголошують: це смертельно небезпечне захворювання.

"Першим проявом у дитини було те, що вона стала погано бачити - двоїння, пелена перед очима. Це дуже характерні ознаки. Потім нудота була, слабкість, порушення ковтання, виражена інтоксикація, порушення нервової системи, клініка, яка відповідає ботулізму. Діагноз був поставлений одразу", - коментує лікар-ординатор Волинської обласної інфекційної лікарні Ірина Ковальова. 

Перші симптоми схожі на звичайне харчове отруєння. Його збудник найчастіше може ховатися у домашніх консервах, здебільшого - м'ясних і рибних продуктах та грибах. Станом на 29 серпня в Україні 104 людини були інфіковані на ботулізм, 10 з них - померли. 

Попередній матеріал
Женя Толочний про сучасну українську музику, співпрацю з гуртом "Скрябін" та знятий у Нью-Йорку кліп
Наступний матеріал
"Його зустріли два-три кілери": що відомо про вбивство депутата у Черкасах
Loading...