Риба на прилавку
Риба на прилавку 5 канал

Нові випадки ботулізму: що виявив "рибний рейд" у Харкові

У поліції нагадують: незаконна торгівля рибою карається штрафом, а якщо людина після її вживання отруїться, власникам товару загрожуватиме до 8 років позбавлення волі

Лікарі закликають українців відмовитися від вживання в'яленої риби. В Україні вчергове зафіксовано випадки зараження людей на ботулізм – у Харкові та в Херсонській області, передає "5 канал". 

Ботулізм – це тяжке інфекційне захворювання, лікувати яке дорого. А якщо не лікувати, то ймовірність летального випадку до 60%.

23-річний Ігор Денда в реанімації інфекційної лікарні опинився після того, як разом із другом поласував в’яленою плотвою. За здоров'я чоловіка медики борються вже четвертий день.

"Поїли рибу, все було нормально, все добре. На наступний день на роботі мне стало погано, стало важко дихати. Не міг ковтати воду, паморочилося у голові", – розповідає постраждалий.

"Через 18 годин у нього розвинулися клінічні прояви даного захворювання, хворий поступив у стані середнього ступеня тяжкості, яке було обумовлено явищами інтоксикації", – прокоментував в.о. заввідділенням інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні Володимир Павлов.

Після цього випадку захворювання поліція та спеціалісти Держпродспоживслужби розпочали рейд точками реалізації в’яленої риби. Продавці відреагували миттєво – товар з прилавків прибрали. На запитання журналістів кажуть, що в'яленою рибою не торгують – лише мороженою.

Утім, під час рейду фахівці зафіксували півтора десятка випадків торгівлі підозрілою продукцією. Роботу крамниці, де хворий придбав рибу, тимчасово призупинено. Продукцію досліджують у лабораторії.

"Зараз в Харкові виявлені 2 факти на ботулізм – це Шевченківський і Новобаварський район. Вказані факти внесені до ЄРДР. Держпотребспоживслужбою узяті на дослідження зразки, проводяться лабораторні дослідження та слідчі дії", – повідомив старший інспектор управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області Роман Торянік.

Купувати в’ялену рибу в літню спеку медики не радять. А правоохоронці застерігають підприємців: незаконна торгівля рибою карається штрафом, а якщо людина після її вживання отруїться, власникам товару загрожуватиме до 8 років позбавлення волі.

 

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Пристрасть та палкі обійми: як проходить фестиваль танго у Буенос-Айресі
Наступний матеріал
Скандальна забудова: чому у самому центрі Києва почали заливати цемент