Вбивство Джона Кеннеді
Вбивство Джона Кеннеді АиФ

Вбивство Кеннеді: у США вперше розсекретили документи з Нацархіву

  35-го президента США Джона Кеннеді вбили 22 листопада 1963 року у Далласі

  У США вперше оприлюднили дані щодо вбивства президента Джона Кеннеді, яке сталося 1963 року. Йдеться про майже 3 тисячі документів, які стали доступними на сайті Національних архівів США, передає УНІАН.

  Як стало відомо, розпорядження розсекретити документи видав чинний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Водночас глава держави вирішив відкласти публікацію низки документів про вбивство Кеннеді. Про які саме документи йдеться – нині невідомо.

  Як пояснюють у Білому домі, ці матеріали можуть оприлюднити протягом наступних шести місяців.

  "Національні архіви поширять додаткові документи з редагуванням тільки в дуже рідкісних випадках, до крайнього терміну 26 квітня 2018 року", - додала прес-секретар Білого дому Сарі Сандерс.

  Тим часом науковці не очікують, що оприлюднені матеріали дадуть важливу нову інформацію про те, чому Лі Гарві Освальд 22 листопада 1963 року вбив Джона Кеннеді в Далласі. Вони лише припускають, що документи, ймовірно, вкажуть на зусилля ЦРУ та ФБР з'ясувати, який контакт Освальд мав зі шпигунами з Куби та колишнього СРСР під час поїздки до Мехіко у вересні 1963 року.

  Зауважимо, що 1992 року Конгрес США визначив, що всі матеріали, що стосуються розслідування вбивства Кеннеді, будуть оприлюднені упродовж 25 років, але надав можливість президенту блокувати їх публікацію з міркувань національної безпеки.

  Довідка: 35-го президента США Джона Кеннеді вбили 22 листопада 1963 року у Далласі (штат Техас) о 12:30 за місцевим часом. Кеннеді був смертельно поранений пострілом з рушниці, коли він разом з дружиною Жаклін їхав у президентському кортежі по Елм-Стріт.

  Попередній матеріал
  Україна закликає ООН відреагувати на ігнорування РФ вимог Гаазького трибуналу
  Наступний матеріал
  МОЗ: Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця
  Loading...

  Експерт: Макрон – це реінкарнація Кеннеді у французькому суспільстві

  У США продали листи Жаклін Кеннеді за 28 тисяч доларів

  Півстоліття як убили американського президента Джона Кеннеді