www.kv.com.ua

Україна закликає ООН відреагувати на ігнорування РФ вимог Гаазького трибуналу

Зокрема, йдеться про розпорядження Міжнародного суду ООН щодо ситуації в анексованому Криму

ООН має відреагувати на невиконання з боку Росії рішень Міжнародного суду щодо ситуації з правами нацменшин в окупованому Криму та знайти спосіб примусити агресора дотримуватися цих рішень і міжнародних зобов'язань. Про це заявив постпред України Володимир Єльченко на засіданні ГА ООН, передає "Укрінформ"

"Невиконання рішень Міжнародного суду визнається як міжнародно-протиправне діяння та порушення зобов'язань за договором, а також обов'язків, встановлених міжнародним правом. Ми вважаємо, що випадки невиконання рішень Міжнародного суду повинні бути ретельно вивчені системою ООН, щоб зрештою знайти спосіб примусити держави добросовісно виконувати ці рішення", – зазначив дипломат.

Єльченко також наголосив, що міжнародна Конференція у Сан-Франциско обговорювала можливість визнання "актом агресії" відмову країн виконувати рішення Міжнародного суду ООН.

Український дипломат також нагадав, що офіційний Київ відкрив провадження проти РФ у Міжнародному судді щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. І вже 19 квітня Суд видав розпорядження, визначивши тимчасові заходи у цій справі.

"У цьому переліку, зокрема, йшлося про необхідність припинити обмеження для кримськотатарської спільноти щодо їхніх представницьких інститутів, у тому числі Меджлісу, а також забезпечити право громадянам України вивчати українську мову. Крім того, суд наказав утримуватися від будь-яких дій, що можуть загострити судову суперечку або ускладнити її вирішення", – йдеться в повідомленні.

Водночас, остання доповідь ООН щодо ситуації в Криму констатує погіршення ситуації з правами людини на півострові.

"Як ми бачимо, через шість місяців Російська Федерація досі ігнорує свій обов'язок виконувати всі елементи розпорядження Суду", – підсумував постпред України.

Відтак, Єльченко заявив, що українська сторона вже подала на розгляд Третього комітету ГА ООН оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна" на основі прийнятої минулого року в ООН резолюції.

"Україна буде вдячна за будь-яку цінну підтримку  та співавторство проекту з боку іноземних делегацій", – резюмував вітчизняний дипломат.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Масові розстріли інтелігенції: Україна згадує жертв жахливого злочину НКВС
Наступний матеріал
Вбивство Кеннеді: у США вперше розсекретили документи з Нацархіву
Loading...