dyvys.in

"Прощіталісь малєнько": вугілля з окупованого Донбасу Росія купує за безцінь

  Російська Федерація скуповує вугілля з українського сходу за ціною, удвічі нижчою за собівартість його видобутку. При цьому, перепродаж його третім країнам здійснюють за світовими ринковими цінами у діапазоні $100-160 за тонну

  На окупованих територіях Донеччини та Луганщини продовжують відчувати погіршення соціально-економічної ситуації. Найбільше це відчувається у вугледобувній галузі. Про це повідомляє керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на сторінці у Facebook.

  "Найбільше це (погіршення економіки) відчувається у вугледобувній галузі, оскільки вжиті українською стороною заходи змусили глав "республік" та їх російських кураторів кардинально переглянути очікувані показники на песимістичніші. При цьому, єдиним напрямом реалізації вугілля, споживачем якого раніше була Україна, залишилася Російська Федерація", – зауважив Тимчук.

  Керманичі самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" звітують про збільшення обсягів експорту вугілля до РФ як результат успішної співпраці з Федерацією, однак фінансовий результат такого співробітництва значно нижче, порівняно з українськими споживачами.

  Як пояснюють в ІС, "причина в тому, що реалізація більшої частини видобутого (на українському Донбасі – 5.UA) вугілля російським посередникам відбувається за безцінь - за $30-35, при собівартості його видобутку $67 за тонну. Так, при закупівлях вугілля ТОВ "Газ-Альянс" (підконтрольний С.Курченку, що є імпортером 75% вугілля з "ЛНР"), ціна однієї тонни енергетичного вугілля складає 32$".

  Водночас, подальший перепродаж російськими посередниками вугілля з ОРДЛО третім країнам здійснюється вже за світовими ринковими цінами у діапазоні від $100 до $160 за тонну.

  Як зауважив Тимчук, лідерам самопроголошених псевдореспублік все ж не варто сподіватися на збільшення виручки від продажу вугілля росіянам, "оскільки Енергетична стратегія РФ до 2035 року передбачає лише подальше зменшення обсягів споживання вугілля в РФ і зростання експорту вугілля власного видобутку для підтримки власної галузі".

  Група "Інформаційний спротив" наводить конкретні показники (збільшення видобутку вугілля в РФ): 2013 р. – 153 млн т; 2014 р. – 156 млн т; 2016 р. – 165 млн т; у 2017 р. очікується – 175 млн т; а у 2025 р. – 197 млн т.

  "Враховуючи обмежені логістичні можливості Чорноморсько-Азовських портів РФ (загальний обсяг перевезень у 2016 році – 9,2 млн. тонн на рік) і залізничних переходів на неконтрольованій ділянці російсько-українського кордону, вугілля з шахт окупованого Донбасу за ринковими цінами навряд чи когось зацікавить", – додають експерти.

  Наостанок, вони повідомляють: з 2021 року очікується закриття всіх восьми вугільних енергоблоків російської Новочеркаської ГРЕС, яка є єдиним споживачем вугілля у південній частині РФ (власник - ВАТ "Газпром"). Очікуваний додатковий профіцит вугілля складе близько 3-4 млн тонн.

  Попередній матеріал
  МОЗ: Україна отримала європейські вакцини від ботулізму та правця
  Наступний матеріал
  У шахті на Львівщині стався обвал, є постраждалі
  Loading...