dyvys.in

"З документами РФ": у Польщі підтвердили поставки вугілля з ОРДЛО

Міністр енергетики України Ігор Насалик назвав такі дії "прямим фінансуванням тероризму"

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив інформацію про постачання з боку окупованої Донеччини антрацитового вугілля. Йдеться про 11 тисяч тонн антрациту, передає "112 Україна". 

"Було завезено 11 тисяч тонн вугілля, або стільки ж, скільки за добу споживає один енергетичний блок", – відзначив Тхужевський.

Як стало відомо, поставки здійснила компанія Doncoaltrade. Вугілля супроводжували російські документи.

Як запевнив Тхужевський, за фактом поставок вугілля з ОРДЛО буде проведена перевірка й надалі такі поставки будуть заборонені. Про це повідомив за результатами спільної зустрічі міністр енергетики України Ігор Насалик.

"Під час зустрічі з міністром ми відзначили цю тематику, ми отримали запевнення, що буде проведена повна перевірка, що такі поставки будуть заборонені. Мені вдалося зустрітися з журналістом, який опублікував першу частину розслідування (буде друга і третя), яке пов'язане з поставкою антрациту з ОРДЛО не тільки в Польщі, але і в інші європейські країни. Тому зараз основне завдання – максимально заблокувати цей процес", – зазначив Насалик.

Крім того, міністр назвав такі дії "прямим фінансуванням тероризму".

Він наголосив: "Україна отримує антрацитову групу вугілля з Америки. Ми отримуємо антрацитову групу вугілля з Південної Африки. Зараз укладаємо договір в Індонезії. Коли наші партнери, дуже близька нам країна, через закупівлю цього вугілля за великим рахунком фінансує режим, який знаходиться на окупованих територіях".

Як інформував 5.UA, у номері польського видання Dziennik Gazeta Prawna від 4 жовтня була оприлюднена інформація про постачання антрациту з ОРДЛО у Польщу. У матеріалі йшлося про те, що прибутки від таких поставок отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький.

Напередодні міністр енергетики України прокоментував ситуацію так: "Це не зовсім по-партнерськи, і ми сподіваємося, що уряд Польщі відреагує на цю ситуацію". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Перша партія вугілля зі США рушає з Балтимора в Одесу – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві протестувальники розгромили скандальну недобудовану АЗС
Наступний матеріал
Замах на заступника голови облради Одеси: в якому стані потерпілий
Loading...