масажист Максим Нєгров
масажист Максим Нєгров 5 канал

Відчуває хворобу на дотик: В Чернігові незрячий масажист ставить на ноги паралізованих пацієнтів

Він здатен відчувати хворобу на дотик та лікувати в суцільній темряві - у Чернігові незрячий масажист ставить на ноги паралізованих та пацієнтів після інсультів. До незрячого цілителя нині шикуються черги. Особистих прийомів він не веде, а працює в звичайній міській лікарні

Ось так по-філософськи стає до роботи 52-пічний п'ятдесяти дворічний Максим Нєгров. Зору у нього немає від народження. Спроби медиків допомогти чоловіку виявилися безсилими, тому він вирішив присвятити себе допомозі іншим. Закінчив курси медбратів та опанував масаж. І вже зо три десятки років працює у звичайній чернігівській лікарні.

"У нас вся нозологія що в лікарні – це і терапія, і реабілітація, це і паралізовані, і пацієнти після інсульту. А їх зараз у нас дуже велика кількість. Масаж можна класифікувати, як заміну руху", - говорить масажист Максим Нєгров. 

Наталю незрячий масажист у прямому сенсі поставив на ноги. Жінка після інсульту та операції на головному мозку протягом 2 місяців була прикута до ліжка. За 2 тижні після сеансів пацієнтка знов почала ходити та вчиться заново розмовляти.

Їй дуже добре гімнастика допомагає і масаж. Ми дуже задоволені, що ми сюди потрапила і хочемо сказати людям, щоб вони не опускали рук”, - говорить сестра пацієнтки Надія Берданська.

масажист Максим Нєгров
масажист Максим Нєгров5 канал

Щодня до рук масажиста потрапляють півтора десятка пацієнтів. В лікарні він орієнтується вільно, тож більшість процедур проводить не у власному кабінеті, а у палатах. Секрет своєї майстерності Максим Нєгров пояснює тактильною чутливістю, яка компенсує відсутність зору.

"Чуттєвість приходить з часом. Я думаю, якщо ви будете 30 років торкатись до людей, то вона з’явиться і у вас. Просто так професіоналами не стають", - зазначив Максим Нєгров.

У реабілітаційному відділенні третьої чернігівській лікарні вже звикли до див, які робить масажист. Кажуть, фізіотерапія для їхніх пацієнтів - найперші ліки.

Допомагає Максим Нєгров і бійцям АТО після травм та поранень на сході. Часто, щоб повернути пацієнтів до активного життя, масажисту вистачає 20 сеансів.

Наталія Тягнирядно, "5 канал".

Попередній матеріал
АТО: Один військовослужбовець загинув, двоє отримали поранення
Наступний матеріал
Трагічний випадок в Одесі: загинув підліток від удару електростумом
Loading...

Лікарська помилка: як у МОЗ плануюють карати медичних працівників

Знищили рік тому: у музеї Чернігова встановили трофейний російський танк з АТО

Переплутав парковки: у Чернігові вертоліт приземлився біля зупинки, забрав пасажира і полетів далі – відео

У Лондоні хакери викрали персональні дані та фото пацієнтів пластичних хірургів

Медична реформа: які безкоштовні послуги передбачені у Держбюджеті-2018 – експерт

Згідно з медреформою, один лікар не може мати більше 2 тис. пацієнтів – заступник Супрун