Тетяна Москалькова та Людмила Денісова
Тетяна Москалькова та Людмила Денісова 5 канал

"Відчувалася зверхність": омбудсмен РФ попросила Денісову перекласти заяву російською, однак сама на українську не перейшла

Читайте по-русски
Росія вже побачила, що ніяких поступок виторгувати їй не вдалося, а полонених моряків доведеться повертати

Під час спільної заяви російського та українського омбудсменів стосовно утримуваних осіб, Тетяна Москалькова попросила Людмилу Денісову продублювати свою заяву російською мовою для "російськомовного населення України і російських громадян". Однак сама Москалькова не стала перекладати українською мовою свої слова. 

"Відчувалося зверхнє відношення до України. В принципі, для російських чиновників, навіть для буцімто "інтелектуальної еліти" російської більше типово. Все таки, у них ставлення до українців, як до росіян "другого сорту", країни, яка з'явилася випадково і ненадовго. Це відчувається в переписках, у розмовах, відчувається під час таких зустрічей. Тобто вони до нас справді так ставляться – не вірять у нашу країну і не вірять у нас. Для них ми – молодший брат, трохи дурнуватий, в шароварах, який заблукав, якого рано чи пізно потрібно повернути додому", – пояснив політичний оглядач Кирило Сазонов в ефірі "5 каналу".

За підсумками зустрічі політичний оглядач зауважив, що Росія вже побачила: ніяких поступок виторгувати їй не вдалося, а полонених моряків доведеться повертати.

"І тепер єдине, що вона виторгувала – це те, що ми повернемо їй декількох її негідників. Скоріш за все, не дарма сьогодні буде рішення суду по Кирилу Вишинському (розгляд справи перенесли на 19 липня – 5.UA)", – додав Сазонов.

Натомість генеральний прокурор Юрій Луценко виключає передачу головного редактора видання "РИА Новости Україна" Кирила Вишинського Росії. Генпрокурор підкреслив, що формально Вишинський є українським громадянином, а тому передача його в РФ неможлива.

Нагадаємо, під час зустрічі в Києві омбудсмени обох країн обговорили майбутній обмін списками утримуваних осіб.

Попередній матеріал
Ексклюзивне інтерв'ю з Андрієм Парубієм – головою Верховної Ради 8-го скликання
Наступний матеріал
Марафон "Стоп реванш!": спільний ефір трьох українських телеканалів – відео
Loading...

Заплановано обмін списками полонених: про що говорили Денісова і Москалькова – відео

Спільна заява омбудсменів України та Росії – відео

"Він наша сила": у Києві відзначали день народження Олега Сенцова – сюжет

Мати Кольченка у Києві підтримала акцію "За межею" з нагоди дня народження Сенцова

"Витрачає весь час на роботу над сценаріями та книгами": Куров відвідав Олега Сенцова в Лабитнангі – подробиці

Вшосте святкує в неволі: режисер Олег Сенцов відзначає свій день народження