У Києві відзначали день народження Олега Сенцова
У Києві відзначали день народження Олега Сенцова 5 канал

"Він наша сила": у Києві відзначали день народження Олега Сенцова – сюжет

Читайте по-русски
Бранцю Кремля напередодні виповнилося 43

Шостий рік поспіль свій день народження у російській колонії відзначив український режисер Олег Сенцов. Бранцю Кремля напередодні виповнилося 43. Підтримати режисера у столиці зібралися рідні, друзі та просто небайдужі. Долучилися і кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва.

"Не буду ні про що вас просити. Тут всім все зрозуміло. Суд окупантів не може бути справедливим за визначенням. Нічого особистого, ваша честь", – це останнє слово Олега Сенцова перед оголошенням йому вироку у Ростовському суді.

Сенцову оголошують вирок – 20 років суворого режиму.

Сенцов був активним учасником Революції Гідності. Відстоював Україну і під час окупації Криму. Однак, за кращими традиціями Кремля, у травні 2014-го Олега затримали російські силовики. Йому висунули надумане звинувачення у тероризмі. Далі рік судової тяганини, де будь-які аргументи заздалегідь були безрезультатними.

"Чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати або померти. Найстрашніший гріх на землі – це боягузтво", – сказав тоді режисер у суді.

У Києві відзначали день народження Олега Сенцова
У Києві відзначали день народження Олега Сенцова5 канал

Олега етапували у далеку російську Арктику: у колонію суворого режиму Білий Ведмідь міста Лабитнангі. Це понад 5 тисяч кілометрів від рідного дому. Він відмовляється від зустрічі з рідними, каже, так легше психологічно триматися. Їхнє єдине спілкування це листи та поодинокі дзвінки.

Без рідних і без святкувань у катівнях російської колонії Олег Сенцов відзначив свій день народження. Ув'язненому режисеру виповнилося 43. Аби привітати і підтримати його, у столиці зібрались рідні, друзі та просто небайдужі.

У Києві відзначали день народження Олега Сенцова
У Києві відзначали день народження Олега Сенцова5 канал

Художник Борис Єгіазарян каже: "Я зараз дуже, дуже радий, що він живий, здоровий, працює. Він дуже сильний. Він наша сила, там в глибині Росії. Отака сила в тилу ворога".

"Ми не втрачаємо надію і не втратимо її - звільнити в мирний спосіб всіх, вже більше сотні українських дисидентів, які сидять в російських тюрмах", – говорить музикант Андрій Хливнюк.

На відзначені дня народження українського бранця зачитують уривки з його книг та листи, які він писав у неволі.

Наталія Каплан, сестра режисера, розповідає: "В основному він пише питання. В основному його цікавлять діти, як там діти і це найголовніше для Олега".

Всім охочим організатори пропонують написати листа Олегу. Для цього підготували спеціальні листівки. На вечорі присутня і Євгенія Ейдер – мачуха наймолодшого полоненого українського моряка Андрія Ейдера. Вона не зі слів знає, як важко чекати бодай якусь звістку від сина з російських катівень. Каже, найважливіше – це не забувати про українських бранців і всіма можливими способами виказувати їм свою підтримку.

"Вони сильні, мужні. Вони тримаються. Вони просто розуміють, що це фарс, що це абсурд, те що відбувається зараз. Вони просто чекають", – каже жінка. 

Олег Сенцов на повернення додому чекає уже шість років. Але навіть за ґратами він не припиняє працювати. Пише чергову збірку оповідань та сценарії.

Євгенія Китаїва, Ігор Костюк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Звільнити Сенцова": У Санкт-Петербурзі провели одиночні пікети проти репресій в Криму – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Маріуполі сварка водіїв переросла в стрілянину – подробиці
Наступний матеріал
"До війська пішов за прикладом брата": на Миколаївщині попрощалися із армійцем, загиблим під час обстрілу біля Гранітного
Loading...