Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович фото Укрінформ

В'ятрович про Музей Майдану: втрачаючи пам'ять, ми ризикуємо отримати реванш

  Читайте по-русски
  Як наголосив голова Українського інституту національної пам'яті, для збереження пам'яті є вкрай необхідною інфраструктура пам'яті, а це меморіали і музеї

  Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович наголосив: втрачаючи пам'ять про Майдан, ми ризикуємо отримати реванш, який знищить завоювання Революції Гідності. На цьому він наголосив під час обговорення результатів соціологічного дослідження про ставлення українців до Революції Гідності, повідомляє Укрінформ.

  "Результати соціологічного дослідження насправді досить загрозливі. Вони говорять про те, що пам'ять про Майдан під загрозою, хоч це відбулося лише 5 років тому. В цих подіях взяли участь, хтось каже – сотні тисяч, хтось говорить про кілька мільйонів людей, які пройшли Майдан. Здавалося б, нічого не загрожує цій пам'яті, це було зовсім недавно. На жаль, так не є", – сказав В'ятрович.

  За його словами, серед об'єктивних чинників – і ті події, які відбулися після Майдану і витісняють пам'ять про нього, – це війна.

  "В цьому – ще один злочин Путіна, який розв'язав цю війну. Таким чином стирається пам'ять про те, що відбувалося. Але є й суб'єктивні чинники – бо комусь вигідно, щоб ми забули про Майдан, бо Майдан – це про нашу солідарність, про те, що ми вміємо перемагати навіть у дуже несприятливих умовах. Комусь вигідно, щоб ми були розсварені, щоб перестали вірити у свою перемогу. І цим повною мірою користуються політики, які хочуть повернути в Україну ситуацію до 2013 року", – зазначив він.

  Як наголосив В'ятрович, для збереження пам'яті є вкрай необхідною інфраструктура пам'яті, а це – меморіали і музеї.

  "На жаль, у цьому питанні маємо найменші здобутки. Створено Музей Майдану як юридичну особу і як команду. Але цього не досить. Потрібні реальні меморіали, музеї, які говоритимуть про те, що сталося на цьому місці – на Майдані, на теперішній алеї Героїв Небесної Сотні – 5 років тому. Тож ще дуже багато доведеться зробити. Проведено конкурси і по музею, і по меморіалу – абсолютно правильно і прозоро. Це один з безпрецедентних прикладів масштабного і прозорого підходу, як треба відбирати найкращі проекти меморіалізації Майдану для втілення. І вже треба приступати до реалізації результатів конкурсу. Тому що в іншому разі пам’ять буде вивітрюватися, і відповідати за це будемо ми з вами", – наголосив голова УІНП.

  Він аргументував: причиною того, що у 2010 році став можливим проросійський, антиукраїнський, антидемократичний реванш, стало забуття Помаранчевої революції

  "Нами нічого не було зроблено для того, щоб зафіксувати пам'ять про Помаранчеву революцію. Треба зробити все залежне, щоб таким самим чином не вдалося стерти пам'ять про Революцію Гідності, про Євромайдан, бо від цього залежить наше майбутнє", – сказав В'ятрович.

  Нагадаємо, як раніше повідомляв 5.UA, в Росії завели справу на В'ятровича – розслідують "реабілітацію нацизму".

  Попередній матеріал
  Піднявся на 29 позицій: у рейтингу стартап-міст Київ залишив позаду Вашингтон, Мюнхен і Гельсінкі
  Наступний матеріал
  Вища рада правосуддя обрала нового голову
  Loading...

  За 4 роки декомунізації в Україні перейменували 52 тис. топонімів

  У Росії завели справу на В'ятровича – розслідують "реабілітацію нацизму"

  В’ятрович розповів, чи і надалі 8 березня залишатиметься вихідним днем

  "Інформаційний вечір": інтерв'ю з Володимиром В'ятровичем і головою ради Нацбанку – відео

  В'ятрович опублікував фото майстра Йоди у вишиванці та підірвав ним мережу

  Як в Україні зміниться концепція святкування 8 березня – пояснення В'ятровича