Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович 5 канал

У Росії завели справу на В'ятровича – розслідують "реабілітацію нацизму"

  Читайте по-русски
  За "порєбріком" вважають, що голова Українського інституту нацпам'яті має понести "законне покарання" за власну позицію щодо організації СС

  Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича "за фактом реабілітації нацизму". Інформація про це з'явилася на сайті СК Росії, повідомляє УНІАН.

  Російські слідчі вважають, що В'ятрович заперечує злочини військових злочинців країн гітлерівської Осі у роки Другої світової. Відповідно, кримінальну справу було порушено за ч. 2 ст. 354.1 КК РФ (Реабілітація нацизму).

   "За даними слідства, В'ятрович, використовуючи своє службове становище, діючи під виглядом всебічного вивчення історії Української держави та здійснення комплексу заходів з увічнення пам'яті учасників українського визвольного руху, в період з 12 листопада 2014 року і дотепер здійснює систематичне заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду й покарання головних військових злочинців європейських країн Осі, зокрема про приналежність українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС та їхньої участі у військових злочинах проти мирного населення", – цитує інформагентство повідомлення Слідкому РФ.

  При цьому, російські правоохоронці посилаються на рішення Нюрнберзького трибуналу, за яким організацію СС визнано такою, що брала участь у скоєнні військових злочинів за часів Другої світової війни.

  У Слідчому комітеті РФ переконані, що "неможливо виділити яку-небудь частину СС, яка не брала би участі в цій злочинній діяльності". Також там додають, що позиція В'ятровича як представника влади "викликає подив", і за це голова Українського інституту нацпам'яті мусить понести "законне покарання".

  Зауважимо, що на таку звістку з РФ сам Володимир В'ятрович відреагував лаконічно. "Русская гарячка" – вона безпощадна", – написав він у себе на Facebook

  Попередній матеріал
  $30 тис за "вирішення питання": на Дніпропетровщині очільник міста попався на хабарі
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки контрактників поповнили ЗСУ від початку війни
  Loading...