Facebook / За Чай.com

У Росії порушили кримінальну справу проти В’ятровича – в МЗС відреагували

  Читайте по-русски
  Російській стороні варто було б зосередити увагу на своїх власних злочинах, "які так легко побачити, просто подивившись у дзеркало"

  У Міністерстві закордонних справ України прокоментували порушення Слідчим комітетом Росії справи проти голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. Українські дипломати вважають це "ще однією невдалою спробою кремлівського режиму переписати на свій лад українську історію та нав’язати свою точку зору щодо історичних подій як єдину істинну".

  Про таке йдеться в офіційному коментарі речниці МЗС України Катерини Зеленко на сайті дипустанови.

  "Намагаючись спотворити історію, РФ вдається до кримінального переслідування експертів та науковців, які проводять дослідження, що не вкладаються в російсько-імперську історичну доктрину.

  Вибіркове "правосуддя" РФ ще раз засвідчує як неспроможність поважати міжнародне право, так й ігнорування фактів історії українського визвольного руху, який зазнав нацистських переслідувань, та ціна якого – закатовані українські патріоти в Бабиному Яру", – наголосила Зеленко.

  Вона також нагадала, що в матеріалах Нюрнберзького процесу містяться докази боротьби ОУН проти нацистів.

  А тим, хто просуває тезу про "фашистську владу в Києві", у МЗС повідомили: в Україні діє закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів. Він передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинного характеру цих режимів.

  "Російській стороні та, зокрема, Слідкому РФ варто було б зосередити свою увагу на своїх власних злочинах, які так легко побачити, просто подивившись у дзеркало…Сьогоднішнє кремлівське керівництво успадкувала найгірше від тоталітарних режимів 20-сторіччя, перетворивши Росію на державу партію, агресора, окупанта", – констатувала речниця зовнішньополітичного відомства.

  Нагадаємо, 14 березня стало відомо, що в Росії завели справу на Володимира В'ятровича – розслідують "реабілітацію нацизму". 

  Попередній матеріал
  На дорогах України від сьогодні побільшало радарів TruCAM – мапа
  Наступний матеріал
  В окупованому Криму проводяться масштабні навчання російських десантників
  Loading...