Щеплення від дифтерії
Щеплення від дифтерії 5 канал

У наявності, але не в достатній кількості: яка нині ситуація з вакцинами проти дифтерії – репортаж

Читайте по-русски
На Закарпатті, де наприкінці жовтня на дифтерію захворіли 15 студентів-іноземців, ситуація стабілізується

Близько трьохсот доз сироватки від дифтерії надійде до України наприкінці листопада. Про це заявила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька. Антитоксичний дороговартісний препарат розподілять між регіонами. Нині по всій країні медики фіксують пожвавлення вакцинації проти дифтерії. До прикладу, в Ужгороді, де захворіли 15-ро студентів-іноземців, за тиждень вакцинувалося близько 12 тисяч містян. А в Івано-Франківську запаси вакцини вже вичерпуються. Далі продовжить Ганна Рибалка.

Киянка Ольга Сінькова прийшла до своєї сімейної лікарки через застуду. Каже, тільки-но видужає – планує зробити щеплення.

"Я теж почула, що необхідно зробити і від кору, і від грипу. Я думаю, краще зробити, не завадить", – вважає жінка.

Лікарі цієї столичної амбулаторії кажуть – щодня на щеплення приходять з десяток людей. Найчастіше вакцинуються від дифтерії.

"Зараз активніше. Можна сказати, половина пацієнтів, які приходять, вони вакцинуються від дифтерії. Ми дуже раді цьому. Вакцини достатньо для всіх пацієнтів", – каже сімейна лікарка Ірина Онищенко.

Не на камеру лікарі зізнаються – через ажіотаж запаси вакцини в окремих амбулаторіях Києва вичерпуються. Тож гарантувати наявність препарату, наприклад, для тих, хто робить ревакцинацію, не можуть. Уже немає вакцини від дифтерії бельгійського виробництва у низці приватних столичних клінік. Схожа ситуація і в Івано-Франківську. У місті залишилося 800 доз для дітей та 300 доз – для дорослих.

"У наявності є вакцина від дифтерії. Її немає в тій кількості, в якій вона нам необхідна. Ми очікуємо, що через два тижні, коли спалах ГРВІ зменшиться, ми отримаємо наступний транш доз і все в нас буде добре", – переконана директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

На Закарпатті, де наприкінці жовтня на дифтерію захворіли 15 студентів-іноземців, ситуація стабілізується. За останні 9 днів не зареєстрували жодного нового випадку захворювання. Містяни активно прищеплюються – за тиждень вакцину вкололи 12-м тисячам людей.

"Найнебезпечнішою категорією, серед котрої, власне, і поширювалась дифтерія, це іноземні студенти. Їх у нас на медфаці номер 2 – 1221. Так от, на сьогоднішній ранок 1067 з них вакциновано. Тобто можна сказати, що можливостей поширення дифтерії на другому медичному факультеті немає", – запевняє Василь Решетар, начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради.

Проблему з сироваткою, яку вводять у перші 70 годин після захворювання тяжким нещепленим пацієнтам, на Закарпатті також уже владнали. З сусідніх областей спрямували 12 доз препарату. Ще сто надійдуть незабаром з Індії як гуманітарна допомога. А от державні закупівлі сироватки, яка здатна вбивати дифтерійний токсин, на початку року зірвалися. Поки тривають перемови про нові поставки, загалом у регіонах є менш як двісті доз сироватки. До прикладу, в Києві є лише 5 ампул препарату. У МОЗ заспокоюють – допоможуть міжнародні організації.

"У нас є, було закуплено – раз, є гуманітарна допомога ще. Сумарно ми підходимо до 450 доз сироватки. – Це зараз є 450? – Через місяць буде 450", – зазначає Зоряна Скалецька, міністр охорони здоров'я.

Загалом від початку року на дифтерію в Україні захворіла 21 особа. 19 – лише в жовтні. Попри те, що черги під кабінетами щеплень збільшились, загальний рівень вакцинації ще низький, кажуть у МОЗ. Лише 40% немовлят мають щеплення від дифтерії, вищий цей показник у старших дітей. Серед дорослого населення щеплення зробили трохи більш ніж половина.

Ганна Рибалка, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Нагадаємо, раніше радник МОЗ Ольга Голубовська заявила, що в Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих. 

 

Попередній матеріал
Коштів немає, а "тривожна валізка" є: суд переніс обрання запобіжного заходу нардепу Дубневичу
Наступний матеріал
Здійснив мрію і подарував її армії: миколаївський волонтер подарував літак морській авіаційній бригаді
Loading...

Пресконференція МОЗ щодо ситуації з дифтерією в країні – відео

Спалах дифтерії в Україні: як розпізнати хворобу та чи треба вакцинуватися

В Україні недостатньо сироватки проти дифтерії – МОЗ

Час подумати про щеплення: в Україні цього року очікується чотири штами вірусу грипу

"Страшніше за кір": Супрун нагадала про необхідність вакцинації від дифтерії

В Ужгород почали доставляти антидифтерійну сироватку